Wielofunkcyjny hit pielęgnacyjny z apteki za kilka złotych. To m.in. świetna maseczka do cery naczyniowej

Maść arnikowa to niedrogi preparat, który potrafi zdziałać cuda. Zazwyczaj stosuje się ją na siniaki. Okazuje się jednak, że produkt ten możemy wykorzystywać także w domowej kosmetyce.

Maść arnikowa wytwarzana jest z żółtych kwiatków arniki, która zawiera liczne flawonoidy, fitosterole, karotenoidy, triterpeny, garbniki, kwasy organiczne. Substancje te z łatwością przenikają w głąb skóry, a przy okazji wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne. Produkt ten dostępny jest w większości aptek. Jego cena waha się zwykle w przedziale od pięciu do piętnastu złotych.

Maść arnikowa pod oczy

Jakiś czas temu o tym preparacie przypomniała Marina Szczęsna-Łuczenko. Jak zdradziła gwiazda, maść ta pomogła jej zniwelować sińce pod oczami. Warto wspomnieć, że działanie to przypomina działanie tego typu preparatów na siniaki. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu:

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy:

Maść arnikowa - maseczka na naczynka

Maść arnikowa wykazuje działanie wzmacniające i obkurczające na naczynia krwionośne. Z tego powodu jej regularne stosowanie prowadzi do stopniowej likwidacji pajączków na twarzy. Dlatego tego typu produkty są polecane osobom o cerze naczyniowej. 

Jak stosować maść w takich przypadkach? Radzimy, by stosować ją dwa razy w tygodniu jako maseczkę do twarzy. Możecie nakładać ją punktowo lub na miejsca, w których pojawia się rumień. 

Jak stosować maść?

O czym należy pamiętać, jeśli zdecydujecie się na stosowanie takiej maści? Oto kilka wskazówek.

  • Preparat jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Nie wolno dopuścić, by dostał się do przewodu pokarmowego.
  • Należy stosować go na nieuszkodzoną skórę.
  • Zwykle zaleca się nakładanie go od dwóch do czterech razy na dobę. 
  • Radzi się, by maść delikatnie wmasowywać w skórę.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: