Najczęstsze błędy w czasie demakijażu, przez które niszczysz swoją skórę. Sprawdź, czy ich nie popełniasz

Dobry demakijaż to podstawa pięknej cery. Jakich błędy należy unikać w trakcie jego wykonywania? Oto kilka przykładów.

Demakijaż powinien być podzielony na kilka etapów. Radzimy, by zaczynać go od ust. Powód? Jeśli zostawisz ten element na później, w trakcie zmywania twarzy, pomadka może rozmazać się po całej twarzy. Aby tego uniknąć, najpierw oczyść więc usta. O czym jeszcze warto pamiętać? Jakich błędów należy unikać? Poznajcie nasz krótki poradnik. 

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy - sposób Azjatek na piękną cerę:

Zbyt intensywne ruchy

Jednym z najpowszechniejszych błędów w czasie demakijażu są bardzo intensywne ruchy, które powodują mikrouszkodzenia. Warto pamiętać, że narażone są na to delikatne okolice wokół oczu. Jeśli powtarzamy ten błąd latami, może prowadzić to do przedwczesnego starzenia się skóry. Co więcej, intensywne pocieranie rzęs często sprzyja ich wypadaniu i łamaniu. 

Omijasz te rejony

Linia, która znajduje się tuż nad rzęsami, często jest pomijana w czasie demakijażu. Nie powinnyśmy jednak o niej zapominać. Powód? W tym miejscu mogą zbierać się resztki tuszu i eyelinera, a to może prowadzić nawet do podrażnień oka. Radzimy więc, by przemywać tę linię patyczkiem kosmetycznym, który wcześniej został zamoczony w olejku do demakijażu. 

Nie zmywasz płynu micelarnego 

Jeśli korzystasz z popularnych płynów micelarnych, musisz zawsze po ich użyciu zmywać je z twarzy wodą. Powód? Micele, które są podstawowym składnikiem tego typu produktów, przyciągają różnego typu zanieczyszczenia. 

Po demakijażu nie zapominaj o pozostałych krokach pielęgnacji twarzy. Bardzo ważna jest kolejność aplikacji produktów. Nie chcesz popełniać błędów? Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, jak robić to prawidłowo:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: