Trzy powszechne błędy w pielęgnacji, przez które nie masz idealnej cery

Błędy w pielęgnacji to wyjątkowo obszerny temat. Trudno więc zebrać je wszystkie w jednym artykule. Przedstawiamy trzy, które ą bardzo powszechne.

O tym, że na twarz należy nakładać każdego dnia krem z filtrem, a na koniec dnia zawsze należy dokładnie zmyć makijaż, słyszała już chyba większość z nas. Jednak to nie jedyne kwestie, o których warto przypominać. Uwaga! Jeśli zmagasz się z poważnymi problemami skórnymi (takimi jak na przykład trądzik), warto najpierw zasięgnąć opinii dermatologa lub kosmetologa.  

Zbyt często wykonujesz peeling twarzy

Regularne złuszczanie naskórka jest jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji. Nie rób jednak tego zbyt często. Powód? W czasie tego zabiegu silnie stymulujesz skórę. Gdy robisz to zbyt często, zaburzasz jej naturalne funkcjonowanie, co może prowadzić m.in. do uszkodzeń warstwy hydrolipidowej. Wówczas skóra staje się sucha, szorstka i podatna na podrażnienia. Z tego powodu radzimy, by tego typu zabiegi wykonywać 1-2 razy w tygodniu. 

Zobacz wideo Różne rodzaje peelingów. Jaki będzie najlepszy?

Zapominasz o toniku

Tonik to produkt, o którym zapomina wiele osób. Jest to spory błąd. Warto mieć świadomość, że tonik przywraca twojej skórze naturalne pH. Dodatkowo przygotowuje cerę na dalsze etapy pielęgnacji i zapobiega rozwojowi bakterii. Tonik nakładaj zaraz po umyciu twarzy, gdy skóra jest wilgotna. W trakcie wyboru kosmetyku zwracaj uwagę na jego składniki. Radzimy, by wybierać te, które nie zawierają alkoholu.

Nakładasz kosmetyki w złej kolejności

Bardzo ważna jest także kolejność nakładania kosmetyków. Gdy zapominasz o tej kwestii, wiele z nich może nie zadziałać. Przykładowo, jeśli na tłusty krem aplikujesz wodniste serum, produkt może się nie wchłonąć. Chcesz mieć idealną cerę? Dowiedz się, w jakiej kolejności nakładać produkty, by skutecznie działały:

Więcej o: