Tatuaż na ramieniu - jak wybrać wzór, który się nie znudzi? W tym roku królują motywy zwierzęce i roślinne

Tatuaż na ramieniu daje nam dużo opcji. Można go zakryć długim rękawem lub wyeksponować w T-shircie czy koszulce na ramiączkach - wszystko wedle uznania i potrzeb. Jak wybrać wzór, który będzie dobrze prezentował się przez kolejnych kilka lat?
Zobacz wideo Dbanie o świeżo wykonany tatuaż. Wskazówki od profesjonalisty

Tatuaż na ramieniu wybierany był zazwyczaj przez mężczyzn. Kobiety częściej decydowały się na ozdabianie mało eksponowanych miejsc. Od dawna jednak tatuaże na ramionach u dziewczyn nie są niczym bulwersującym. Jak jednak wybrać wzór tatuażu, by nie żałować?

Tatuaż na ramieniu damski - pomysły na wzór 

Inspiracji na tatuaż damski można szukać w internecie lub wybranym przez nas studiu tatuażu. Warto, by wykonana grafika była dla nas ważna. Z drugiej strony można też zdecydować się na popularne i często wybierane przez klientki motywy. Poniżej prezentujemy ciekawe pomysły na tatuaż na ramieniu damski: 

Pomysł na tatuaż damski - motywy zwierzęce: 

Bardzo dużą popularnością cieszą się ptaki, które oprócz tego, że stanowią piękny wzór, mają też symboliczne znaczenie: 

 
  1. Koliber - w wielu kulturach to symbol mistyczny. Synonim radości, szczęścia oraz wiecznej miłości. Starożytni Majowie wierzyli, że jest on wcieleniem wiecznego słońca, a nawet znawcą magii. Koliber miał być posłańcem, który sprowadził światło.
  2. Jaskółka - symbolizuje nadzieję na lepsze jutro. Ten tatuaż ma dodać energii i sprawić, że poczujemy się lepiej. Jaskółka zabiera złe myśli i brak poczucia stabilizacji w życiu. Co więcej jest ona strażniczką domowego ogniska, jest kojarzona z powrotem do domu, symbolizuje też wierność i lojalność. Łączy rodziny, lecz jest także znakiem wolności, wolnym ptakiem, który na cały dzień lata w przestworzach, a na koniec dnia wraca do domu.
  3. Feniks - to symbol odrodzenia oraz nowego początku. Kobiety, które tatuują sobie feniksa na ramieniu dają sygnał światu, że chcą zacząć wszystko od początku. 
 

Damski tatuaż na ramieniu - kwiaty 

Niektórzy uznają go za nudny wzór - jednak kwiatowe wzory, połączone często z jakimś napisem lub wzorem geometrycznym są bardzo modne. Dodatkowo taki tatuaż jest bardziej subtelny i dziewczęcy. 

 
  • Róża - to motyw, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jest piękny, delikatny i jednocześnie z rockowym charakterem. To symbol miłości, pożądania, namiętności. Róża to znak kochanków, ale też symbol przebaczenia, łaski i przede wszystkim piękna. Wiele kultur uznaje różę za znak magiczny, który pochodzi od boga. Grecy uznają różę za wcielenie Afrodyty.
  • Kwiat lotosu - to częsty motyw uwielbiany przez kobiety. Robi piorunujące wrażenie zwłaszcza w wersji kolorowej. To symbol piękna, które odradza się codziennie nawet w trudnych warunkach. Ten tatuaż można wykonać też na przedramieniu, plecach lub na dłoni.
  • Kwiat wiśni - to tatuażowy hit 2020 roku. Wiśnia jest symbolem radości i szczęścia, ale też oznacza zawiedzioną, smutną, niespełnioną miłość, a pomimo to cały czas wierną i oddaną. 
 

Zobacz też: 

Tatuaże dla par: najmodniejsze wzory. Jakie tatuaże dla pary są na topie?

Tatuaż na ramieniu męski - pomysły na wzór 

Mężczyźni częściej wykonują tatuaże, dlatego łatwiej im znaleźć inspiracje. Zazwyczaj panowie wybierają wzory, które przedstawiają ich wartości lub pasje. 

  • Podobizna ukochanej osoby - N+najczęściej jest to wizerunek wybranki serca lub dziecka. Zdarza się też, że panowie tatuują podobiznę osoby, która odeszła i w ten sposób oddają jej cześć. 
  • Zwierzęta - mężczyźni coraz częściej decydują się na tatuaż, który przedstawia ukochanego pupila, ale też dzikie zwierze, które ma być odbiciem ich osobowości.
  • Motywy dzikiej przyrody - zamiast opatrzonego i niemodnego już tribala, tatuaże męskie coraz częściej odnoszą się do dzikości przyrody. Oprócz popularnego wilka, mężczyźni tatuują też drzewa, góry oraz pełnię księżyca. Taki tatuaż symbolizuje poczucie wolności oraz powrót na łono natury oraz tajemniczą stronę właściciela. 
 
Więcej o: