Jak wyrównać opaleniznę - sposoby, które warto znać

Jak wyrównać opaleniznę? Sposoby, które uratują Twój wygląd, są banalnie proste. Sprawdź, co możesz zrobić, by Twoja opalona skóra nabrała jednolitego koloru i prezentowała się naprawdę doskonale.

Nierówna opalenizna to jedno z największych wakacyjnych zmartwień. Blade ślady po okularach przeciwsłonecznych na twarzy, ciemniejsze od reszty ciała kolana czy jasne ślady na stopach, będące wynikiem noszenia sandałów w letnie dni potrafią przysporzyć zmartwień. Na szczęście istnieją proste triki, dzięki którym nierówna opalenizna odejdzie w niepamięć. Sprawdź, jak wyrównać odcień swojej skóry i zapomnij o nieestetycznych plamach, które psują cały efekt.

Zobacz wideo Poparzona słońcem skóra daje się we znaki? Są trzy skuteczne sposoby na uśmierzenie bólu po opalaniu

Jak wyrównać opaleniznę: kosmetyki

Różnice w odcieniu skóry po opalaniu są najbardziej widoczne w miejscach, które podczas ekspozycji ciała na słońce przykrywał kostium kąpielowy czy inne elementy odzieży. Jak wyrównać opaleniznę, aby cieszyć się pięknym, jednolitym kolorytem skóry? Jednym ze sposobów jest sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki. Wśród nich jest peeling, przyspieszający naturalne złuszczanie skóry. Jeśli nie wiesz, jak wyrównać nierówną opaleniznę, to z pomocą przychodzi właśnie ten kosmetyk. Do twarzy stosuj peeling drobnoziarnisty, a do ciała sięgaj po wersję gruboziarnistą. Jeśli nie wiesz, jak wyrównać opaleniznę na plecach, stosuj gruboziarnisty peeling kawowy bądź cukrowy, po który warto sięgać kilka razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze efekty.

Jak wyrównać opaleniznę na dekolcie? Również w tym przypadku z pomocą przychodzi ulubiony peeling, umożliwiający wyrównanie kolorytu skóry. Po wykonaniu zabiegu z użyciem tego kosmetyku sięgnij po kolejną pomoc w walce z nierówną opalenizną – samoopalacz. Nałóż cienką warstwę sprawdzonego produktu na skórę (po samoopalacz najlepiej sięgać na następny dzień od zastosowania peelingu). Kiedy osiągniesz wymarzony efekt i będziesz zadowolona z pięknego dekoltu, pamiętaj o regularnym stosowaniu kremu z wysokim filtrem, co ochroni Twoją skórę przed promieniami UV. Nie wiesz, jak wyrównać opaleniznę na nogach, by nie martwić się nierównym kolorytem skóry? Również w tym przypadku strzałem w dziesiątkę okazuje się samoopalacz. Możesz nałożyć go ostrożnie na blade miejsca na stopach, będące efektem noszenia sandałów, a także zamaskować nim blade plamy na udach czy łydkach.

Przyśpieszacz opalania - sposób na szybką opaleniznę Przyśpieszacz opalania - sposób na szybką opaleniznę

Nie wiesz, jak szybko wyrównać opaleniznę? Niezawodną pomocą w takim przypadku jest użycie podkładu kryjącego, który od razu zamaskuje nieestetyczne przebarwienia czy jasne place. Jeśli szukasz sposobu na to, jak wyrównać opaleniznę na twarzy, uzyskując natychmiastowy efekt, wybierz puder brązujący. Z jego pomocą zakryjesz jaśniejsze plamy. Zastanawiasz się, czym wyrównać opaleniznę na dekolcie, zyskując błyskawiczny efekt? Zakryj nierówności pudrem mineralnym bądź mocno kryjącym korektorem. Możesz także zamaskować nierówności delikatnym podkładem na lato.

Zastanawiasz się, jak wyrównanie opalenizny w solarium może wpłynąć na koloryt skóry, naturalnie muśniętej słońcem?  Miej na uwadze, że przy pomocy lamp UV opalisz nie tylko miejsca, w których pozostały jasne plamy na ciele, ale i przyciemnisz już opaloną skórę. Jeśli chcesz wyrównać opaleniznę bez narażania się na szkodliwe promieniowanie UV, zdecyduj się na opalanie natryskowe. Sposób ten jest całkowicie bezpieczny i polega na nałożeniu na ciało specjalnej mgiełki brązującej, którą następnie należy wysuszać.

Długotrwała ekspozycja skóry na promienie słoneczne, w szczególności, gdy nie stosuje się żadnych filtrów ochronnych, może być przyczyną jej uszkodzeń. Jak wyrównać opaleniznę, gdy zeszła skóra? W takim przypadku uzbrój się w cierpliwość i odpuść na jakiś czas opalanie. Stosuj kremy z wysokim filtrem UV, a poparzone miejsca zakrywaj chustą. Jesteś ciekawa, jak wyrównać opaleniznę po zejściu skóry? W takim przypadku pomocny okaże się peeling, jednak pamiętaj, że możesz stosować go dopiero, gdy poparzenia przestaną piec. Nigdy nie zrywaj schodzącej po opalaniu skóry i unikaj w celu jej wyrównania nakładania samoopalacza – kosmetyk może dodatkowo podrażnić jak i przyczynić się do powstania kolejnych plam.

Jak wyrównać opaleniznę: domowe sposoby

Nierówną opaleniznę wyrównasz w prosty sposób, korzystając z domowych metod. Jeśli masz problem z nieestetycznymi ciemnymi plamami, które powstały po nałożeniu samoopalacza, wyrównasz je z łatwością, stosując peeling – możesz przygotować go samodzielnie lub sięgnąć po gotowy kosmetyk. Jak wyrównać opaleniznę po samoopalaczu typowo domowymi sposobami? Doskonały efekt uzyskasz dzięki sokowi z cytryny, którym przemyjesz plamy, bądź dzięki przetarciu ciemnych miejsc plasterkiem cytryny. W rozjaśnianiu ciemnych miejsc może pomóc również soda, znana ze swoich właściwości wybielających. W przypadku trudniejszych zacieków po samoopalaczu sięgnij po sodę oczyszczoną z dodatkiem soku z cytryny. Wymieszaj kilka łyżeczek sody z sokiem, aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany, a następnie wetrzyj ją kulistymi ruchami w skórę. Jeśli zastanawiasz się również, jak wyrównać opaleniznę na ramionach czy dekolcie w przypadku, gdy nałożyłaś zbyt mało samoopalacza, wyrównaj jasne plamy dzięki nałożeniu na nie odrobiny balsamu, dokładnie wymieszanego z samoopalaczem.

Czy można się opalać podczas okresu Opalanie podczas okresu może być niebezpieczne. Eksperci przestrzegają

Nieestetyczne plamy na ciele, będące wynikiem nierównomiernego opalania możesz niwelować dzięki domowym sposobom. Jak wyrównać zbyt intensywną opaleniznę po solarium czy naturalnych kąpielach słonecznych innymi metodami, które zastosujesz w domu? Aby rozjaśnić koloryt skóry nałóż na nią jogurt naturalny z dodatkiem soku z cytryny. Możesz też zastosować sok z ogórka. W wyrównywaniu kolorytu skóry pomocna okazuje się także sól do kąpieli, dodawana do wody. Podczas mycia stosuj też gąbkę, która sprawi, że naskórek będzie szybciej się złuszczać.

Zobacz też: Jak korzystać z solarium? Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat działania promieniowania ultrafioletowego

Więcej o: