Prosty makijaż oka, który wykonasz w kilka minut. Idealny do pracy i na rozpoczęcie roku szkolnego

Prosty makijaż oka doskonale sprawdzi się zarówno w pracy, jak i w szkole. Do jego wykonania nie będziesz potrzebowała dużej liczby kosmetyków. Oto prosty makijaż oka krok po kroku.

Na co dzień większość z nas unika ciężkich i skomplikowanych makijaży. Nie chcemy zbytnio obciążać naszej cery, a poza tym zazwyczaj nie mamy czasu na ich wykonywanie. Zdarza się także, że w szkołach i różnych miejscach pracy zbyt wyrazisty make-up nie jest mile widziany. W takich przypadkach nie musisz jednak całkowicie rezygnować z makijażu. 

Prosty makijaż oka krok po kroku - jak go wykonać?

Prosty makijaż oka nie zajmie ci wiele czasu. Poza tym nie będzie zbytnio rzucał się w oczy. Jak go wykonać? Oto nasza propozycja. 

  1. Podkreśl brwi za pomocą wybranego produktu. Może to być na przykład pomada, żel, kredka lub cień. Aby uniknąć nienaturalnego efektu, pamiętaj jednak o tym, że odcień produktu nie może być zbyt ciemny.
  2. Następnie nanieś kremową lub beżową kredkę na dolną linię wodną. Ten zabieg doda twojemu spojrzeniu świeżości, a także optycznie powiększy oczy.
  3. Na powieki nanieś korektor.
  4. Następnie niewielkim puchatym pędzlem zaznacz załamanie powieki. Ten prosty krok doda twojemu spojrzeniu wyrazistości. W tym celu możesz wykorzystać bronzer lub brązowy cień do powiek. Z kolei mniejszym pędzlem podkreśl dolną powiekę (tuż przy linii rzęs). 
  5. Wytuszuj rzęsy ulubionym tuszem.
  6. Dokończ makijaż twarzy.

Wykonanie takiego prostego i upiększającego makijażu oka zajmuje zazwyczaj tylko kilka minut. Będzie to więc świetne rozwiązanie dla osób, które śpieszą się rano do pracy lub do szkoły. Poza tym nie wymaga on zaawansowanych umiejętności makijażowych.

Zobacz wideo Idealny bronzer. Jak go dobrać?

Może cię także zainteresować:

Więcej o: