W jakiej kolejności nakładać kosmetyki, by zapobiegać starzeniu? Jeśli zrobisz to źle, nie zadziałają

Niemal każda kobieta przykłada ogromną wagę do pielęgnacji swojej cery. W końcu każda z nas chce jak najdłużej wyglądać młodo i promiennie bez zbędnych niedoskonałości. Jednak niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że kolejność nakładania kosmetyków jest równie istotna, co ich jakość. Sprawdź, jak ich używać, by skutecznie działały.

Prawidłowa kolejność aplikowanych kosmetyków pielęgnacyjnych jest dużo istotniejsza niż mogłoby się wydawać. Odpowiednio nakładane po sobie produkty nie tylko zapewnią skuteczniejsze działanie, lecz także nie obciążą dodatkowo naszej cery. 

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy - sposób Azjatek na piękną cerę

Krok 1 - Demakijaż i oczyszczanie

Najskuteczniejszy demakijaż to ten dwuetapowy, składający się z usuwania makijażu olejem oraz domyciu wszystkiego produktem na bazie wody (żelem lub pianką). Olejek skutecznie usuwa zanieczyszczenia, nie powodując podrażnień czy naruszenia naturalnej bariery lipidowej skóry. Natomiast kosmetyk na bazie wody dokładnie oczyszcza skórę z resztek oleju oraz ewentualnych zanieczyszczeń - jeśli występuje taka potrzeba, twarz można umyć żelem lub pianką dwukrotnie. Po takim oczyszczaniu mamy pewność, że wszystkie zabrudzenia zostały dokładnie usunięte, a skóra przygotowana jest do dalszych kroków pielęgnacyjnych.

Krok 2 - Tonik

To bardzo istotny krok, który nadal omijany jest przez sporą część kobiet. Po demakijażu i oczyszczaniu należy zawsze wyrównać pH skóry przy pomocy toniku lub roślinnego hydrolatu (nie płynem micelarnym!). Wystarczy, że spryskasz skórę twarzy i pozostawisz na niej tonik, aby się wchłonął. Wyrównane pH sprawia, że skóra odzyskuje równowagę, a produkty lepiej się wchłaniają i skuteczniej działają.

Krok 3 - Serum

Serum jest bardzo skoncentrowanym i ukierunkowanym na konkretny problem cery produktem, który jest niezastąpiony w pielęgnacji cery dojrzałej. Serum wzbogaca codzienną pielęgnację i - w zależności od zawartych w nim składników - rozwiązuje wiele skórnych problemów, np. spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, ujędrnia. 

Krok 4 - Krem pod oczy

Nakładanie kremu pod oczy to czynność obowiązkowa w codziennej pielęgnacji. Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i łatwo się przesusza, przez co szybciej pojawiają się tam zmarszczki. Dobry krem pod oczy silne nawilża delikatną okolicę, zapobiega powstawaniu zmarszczek, rozświetla i niweluje cienie oraz obrzęki. 

Krok 5 - Krem na dzień, na noc lub olejek

Ostatnim krokiem pielęgnacyjnym powinien być krem na dzień, na noc lub olejek (w zależności od tego, czy jest to pielęgnacja poranna, czy wieczorna). Kremy oraz olejki działają bardziej powierzchniowo, dlatego powinno się je aplikować na koniec, po zaaplikowaniu serum, które wnika w głębsze warstwy skóry. Jeśli jest to pielęgnacja poranna nie można zapomnieć również o nałożeniu kremu z filtrem.

Więcej o: