Makijaż smokey eye dla opornych. Wyjaśniamy krok po kroku jak go wykonać [WIDEO]

Makijaż smokey eye od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Wielu osobom wydaje się jednak, że jego wykonanie jest bardzo trudne i czasochłonne. Mamy kilka wskazówek, które ułatwią wam zadanie.
Zobacz wideo Prosty i efektowny makijaż w stylu smoky eyes:

Dzięki smokey eye możemy uzyskać wrażenie głębi spojrzenia. Będzie więc to idealna opcja na specjalne okazje - wesela, ważne wyjścia, spotkania towarzyskie. Jedna z najważniejszych zasad takiego makijażu zakłada, że wewnętrzny kącik oka powinien być jaśniejszy niż zewnętrzny. Jak osiągnąć taki efekt? O czym nie można zapomnieć, wykonując smokey eye? Podpowiadamy. 

Makijaż smokey eye krok po kroku

Najpierw nałóż na powieki bazę pod cienie, która przedłuży trwałość makijażu. Następnie aplikuj matowy cień na łuk brwiowy i starannie go rozcieraj. Wybierz ulubiony cień z błyszczącymi drobinkami i nałóż go na ruchomą powiekę, kierując się od wewnętrznego kącika do środka oka. Co dalej?

  • Na zewnętrzny kącik ruchomej powiek nałóż ciemniejszy odcień. Rozprowadzaj go kolistymi ruchami w kierunku środka oka. Nie zapominaj o załamaniu powieki.
  • Namaluj ciemną kreskę (cieniem lub kredką) tuż przy linii rzęs, a następnie delikatnie ją rozetrzyj pędzelkiem do uzyskania efektu ombre.
  • Na zewnętrzny kącik nałóż najciemniejszy cień. Zacznij nad końcówką kreski i kieruj się do środka powieki. 
  • Wytuszuj rzęsy i nanieś na linię wodną brązową kredkę. Uwaga! Na koniec nie zapomnij o pomalowaniu także dolnej powieki. 
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: