Maseczka aspirynowa. Domowy sposób na oczyszczenie porów i zniwelowanie niedoskonałości

Taka maseczka to doskonały domowy sposób na oczyszczenie porów i pozbycie się niedoskonałości. Podpowiadamy, jak ją przygotować i jak często powtarzać zabieg.

Domowa maseczka aspirynowa to świetny sposób na oczyszczenie porów i pozbycie się niedoskonałości. Swoje działanie zawdzięcza ona właściwościom złuszczającym i antybakteryjnym. Co ciekawe, przepis na ten domowy kosmetyk jest bardzo prosty. Do przygotowania takiej maseczki będziesz potrzebowała trzech tabletek aspiryny rozpuszczalnej. Cały zabieg zajmie około 30 minut. 

Zobacz wideo Naturalna maseczka ze składników, które masz w domu:

Maseczka aspirynowa - dla kogo?

Wprowadzenie maseczki aspirynowej do rutyny pielęgnacyjnej sprawi, że twarz stanie się gładka, rozświetlona i świeża. Musisz jednak pamiętać o systematyczności. Radzimy, by przygotowywać ją raz w tygodniu. Co istotne, maseczka polecana jest osobom, których cera ma tendencje do przetłuszczania. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku skór przesuszonych i naczyniowych. 

Maseczka aspirynowa na twarz - przepis

Przygotuj trzy tabletki aspiryny rozpuszczalnej oraz niewielką ilość wody mineralnej. Przyda się także moździerz. Rozgnieć tabletki, które znajdują się jeszcze w opakowaniach. Następnie wsyp ich zawartość do miski. Co dalej? Oto nasza instrukcja krok po kroku.

  • Ponownie rozdrobnij tabletki moździerzem lub łyżką;
  • dodaj do miseczki niewielką ilość wody;
  • pamiętaj o tym, że maseczka nie może mieć płynnej konsystencji - uważaj więc, by nie dodać zbyt dużej ilości wody;
  • nałóż maseczkę na oczyszczoną twarz;
  • zmyj ją letnią wodą po 15-20 minutach;
  • dokończ pielęgnację twarzy.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: