Czy zalotka niszczy rzęsy? Jak podkręcić rzęsy bez zalotki? Wszystko, co kobieta powinna wiedzieć

Zalotka przyrząd kosmetyczny, który znaleźć można w wielu damskich kosmetyczkach, a wiele kobiet nie wyobraża sobie makijażu bez jej użycia. Jednak czy częste używanie zalotki nie wpływa negatywnie na kondycję rzęs?
Zobacz wideo Jak używać zalotki, by uzyskać najlepszy efekt?

Zalotka została wymyślona już wiele lat temu, by kobiety mogły w prosty sposób nadać swoim rzęsom odpowiedni, bardziej podkręcony kształt. Jak działa zalotka do rzęs? To prosty przyrząd kosmetyczny, który służy do podkręcania rzęs. Obecnie, na rynku dostać możemy dwa rodzaje zalotek - mechaniczną, która podkręca rzęsy za sprawą nacisku naszej ręki oraz elektryczną, która utrwala rzęsy ciepłem.

Czy zalotka niszczy rzęsy?

Wiele kobiet z pewnością zastanawia się, czy zalotka niszczy rzęsy. Otóż trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od kondycji włosów oraz sposobu używania zalotki. Jeśli sposób używania zalotki jest poprawny, rzęsy nie powinny ulec zniszczeniu. Jeśli natomiast używasz zalotki w niewłaściwy sposób, możesz być pewna, że ich kondycja się pogorszy. Jakie czynniki wpływają na to, że zalotka niszczy rzęsy?

  1. Używanie zalotki na wytuszowane rzęsy.
  2. Stosowanie zalotki bez poduszeczek ochronnych.
  3. Zaciskanie zalotki wyżej niż u nasady rzęs.
  4. Zbyt mocne dociskanie zalotki.

Jak podkręcić rzęsy bez zalotki?

Najpopularniejszym i najszybszym sposobem na podkręcenie rzęs jest właśnie zalotka. Jednak co w sytuacji, kiedy nie mamy jej pod ręką? Najlepszym i najtrwalszym sposobem na podkręcenie rzęs będzie popularny ostatnio zabieg liftingu rzęs, którego efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Jeśli natomiast potrzebujesz natychmiastowego rozwiązania, z pomocą mogą przyjść twoje palce. Wystarczy ogrzać palce (np. suszarką) i delikatnie docisnąć nimi rzęsy do powiek. Przytrzymaj kilka sekund i powtórz czynność kilkukrotnie.

Więcej o: