Przez maseczkę ochronną na twojej twarzy pojawiają niedoskonałości? Pomoże ci ta metoda oczyszczania

Zdaniem wielu osób sekret idealnej cery tkwi w jej dokładnym oczyszczaniu. Jedną z najczęściej polecanych metod jest double cleansing, czyli dwuetapowe oczyszczanie twarzy.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy, które wywodzi się z pielęgnacji azjatyckiej, cieszy się coraz większą popularnością. Ostatnio zrobiło się o nim głośno za sprawą maseczek ochronnych, które u wielu osób przyczyniają się do powstawania niedoskonałości. Okazuje się, że w wielu przypadkach takie dokładne oczyszczanie twarzy jest skuteczną ochroną.

Double cleansing, czyli dwuetapowe oczyszczanie [WIDEO]

Jak podpowiada nazwa, sposób ten polega na podwójnym myciu twarzy. Dzięki wprowadzeniu go do rutyny pielęgnacyjnej skóra jest dogłębnie oczyszczona i miękka. Poza tym z czasem rzadziej się przetłuszcza. Zgodnie z metodą double cleansing najpierw należy umyć twarz produktem na bazie olejku. Dopiero następnie oczyszczamy ją piankę lub żelem. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego filmu:

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy to sposób Azjatek na piękną cerę:

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy krok po kroku

Pierwsze mycie, które wykonujemy za pomocą olejku, zbiera różne zanieczyszczenia, które osadzają się na naszej twarzy przez cały dzień. Jednak dopiero następny produkt (pianka lub żel do mycia twarzy) dociera do głębszych warstw skóry, które wcześniej były ukryte pod warstwą zanieczyszczeń.

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy dokończ pielęgnację. Pamiętaj o prawidłowej kolejności nakładania kosmetyków. Przypominamy o najważniejszych zasadach, którymi warto się kierować, by produkty działały:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: