Makijaż odmładzający krok po kroku. Zapomnij o mocno kryjących kosmetykach

Chcesz optycznie odjąć sobie lat? Ważna jest nie tylko fryzura, ale także twój makijaż. Podpowiadamy, jak go wykonać.
Zobacz wideo Jak wykonać prosty i efektowny makijaż?

Makijaż odmładzający krok po kroku: twarz

Zacznijmy od podkładu. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Pamiętaj o tym, że zbyt duże ilości kosmetyku tworzą efekt maski. Poza tym osadzają się w zmarszczkach i innych zagłębieniach skóry. Z tego powodu warstwa aplikowanego na twarz podkładu powinna być jak najcieńsza.

Co więcej, radzimy, by zrezygnować z ciężkich i mocno kryjących produktów. W przypadku skóry dojrzałej znacznie lepiej sprawdzą się te lżejsze - np. pokłady rozświetlające, kremy BB i kremy CC. To samo dotyczy korektorów. Te, które są mocno kryjące, zazwyczaj bardzo podkreślają zmarszczki. 

Makijaż twarzy utrwal pudrem. Jeśli nie chcesz dodawać sobie optycznie lat, zrezygnuj z produktów matowych. Znacznie lepsze w przypadku cery dojrzałej są pudry rozświetlające, które nie dają suchego wykończenia. 

Makijaż odmładzający krok po kroku: oczy, usta, policzki

Po wykonaniu makijażu twarzy podkreśl brwi kredką, cieniem, pomadą lub żelem. Pamiętaj jednak, że ich kolor nie może być zbyt ciemny. Co dalej? Oto kolejne kroki makijażu odmładzającego. 

  • Wytuszuj rzęsy.
  • Nanieś kremową kredkę na linię wodną oka. Ten prosty zabieg nie tylko optycznie je powiększy, ale także doda spojrzeniu świeżości.
  • Nie zapomnij o różu na policzkach - ten kosmetyk jak żaden inny doda ci promienności.
  • Usta pomaluj jasnym błyszczykiem lub szminką. Ciemne kolory sprawiają, że usta wydają się mniejsze, niż są w rzeczywistość. 

 Może cię także zainteresować: 

Więcej o: