Najmodniejsze brwi na jesień 2020? Hitem będą feathered brows. Sprawdź, jak uzyskać efekt liftingu oka

Jakie będą najmodniejsze brwi na jesień 2020? Zapomnij o cienkich brwiach wyrysowanych jak od linijki. Hitem nadal będą niedealne, gęste i pierzaste brwi stylizowane na mydło. Jak uzyskać ten efekt i optycznie zagęścić włoski?

Moda na brwi zmieniła się diametralnie na przestrzeni ostatnich lat. Doskonale pamiętamy trend nienaturalnie cienkich brwi z drastycznie wyskubanymi włoskami. Później przyszła moda na zbyt mocny makijaż permanentny, a kilka lat temu, Kylie Jenner wylansowała idealnie wyrysowane, instagramowe brwi. Teraz przyszła moda na naturalność, a trend feathered brows pokochały m.in. Bella Hadid, Hailey Bieber czy Rosie Huntington-Whiteley.

Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Najmodniejsze brwi na jesień 2020? Hitem będą feathered brows

Nie da się ukryć, że piękne brwi są idealną ramą dla oczu i potrafią zupełnie odmienić twarz. Trend feathered brows najlepiej prezentuje się u posiadaczek grubszych i gęstszych brwi, dlatego jeśli nadal obsesyjnie wyrywasz włoski, przestań i daj im nieco odrosnąć. Idealne feathered brows są pełne, a ich charakterystyczną cechą są włoski naturalnie ułożone ku górze. Taka stylizacja brwi działa liftingująco na okolice oczu i otwiera spojrzenie. Jak osiągnąć taki efekt krok po kroku? 

Najmodniejsze brwi na jesień 2020? Jak zagęścić i wystylizować włoski?

Jak przywrócić brwiom gęstość i modny wygląd? Zacznij od rezygnacji z pęsety na co najmniej miesiąc - ten czas powinien wystarczyć, by włoski nieco odrosły. Ponadto możesz zastosować olejek rycynowy, który przyspiesza porost brwi.

Aby wykonać stylizację soap brows lub feathered brows, potrzebujemy mydła glicerynowego lub takiego specjalnie dedykowanego brwiom, szczoteczki oraz kredki w kolorze brwi, którą wypełnimy ewentualne braki włosków. Kształt łukom nadajemy za pomocą szczoteczki, na którą nabieramy mydło i wykonujemy ruchy ku górze wyczesując dokładnie brwi, a następnie dorysowujemy włoski kredką lub pisakiem tam, gdzie ich brakuje.

Więcej o: