Jak wyszczuplić twarz makijażem? Wystarczy, że zastosujesz prosty trik z różem

Konturowanie twarzy jest jedym z popularniejszych trendów makijażowych w ostatnim czasie, które świetnie modeluje twarz. Wiele kobiet niechętnie używa bronzerów w obawie, że narobią sobie nieestetycznych plam. Istnieje jednak inny, równie skuteczny sposób na wyszczuplenie twarzy.

Konturowanie twarzy jest jednym z tych trików makijażowych, które kobiety uwielbiają, gdyż potrafi optycznie wyszczuplić twarz, podkreślić kości policzkowe, a nawet wymodelować nos. Jednak używanie na co dzień sticków do konturowania czy bronzerów może być kłopotliwe. Pojawił się jednak trend, który umożliwia wymodelowanie twarzy jedynie przy użyciu różu. Co więcej może być stosowany przez większość kobiet, bo nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności, a przy tym wygląda naturalniej i działa odmładzająco, nadając cerze świeżego wyglądu.

Draping, czyli sposób na wyszczuplenie i optyczne odmłodzenie twarzy

Draping to metoda modelowania twarzy za pomocą różu. Polega ona na podkreśleniu kości policzkowych, a co za tym idzie pięknym wyrzeźbieniu twarzy. W przeciwieństwie do bronzera, róż jest subtelniejszy i trudniej narobić sobie nim plam. Poza tym nadaje cerze świeżego rumieńca, optycznie odmładzając. Aby zastosować tę technikę potrzebne ci będą dwa róże - jeden jaśniejszy, a drugi nieco ciemniejszy. 

Draping, czyli wyszczuplenie twarzy różem krok po kroku:

  1. Nałóż podkład lub krem bb na całą twarz.
  2. Pod oczy nałóż rozświetlający korektor i wklep gąbeczką. 
  3. Przypudruj twarz, by utrwalić podkład i korektor.
  4. Brwi podkreśl kredką i żelem dyscyplinującym.
  5. Jaśniejszy róż nałóż na kości policzkowe, omieć skronie i podbródek.
  6. Ciemniejszy róż nałóż natomiast minimalnie poniżej kości policzkowych i jaśniejszego różu. Puchatym pędzelkiem połącz subtelnie oba kolory. 
  7. Rzęsy wytuszuj ulubioną maskarą.
Zobacz wideo
Więcej o: