Jak przedłużyć trwałość podkładu? Triki, które zapobiegną jego ścieraniu

Każda z nas wykonując makijaż chce, by ten prezentował się perfekcyjnie utrzymał się nienaruszony jak najdłużej. Istnieją sposoby, dzięki którym przedłużysz trwałość podkładu i będziesz cieszyć się niezkazitelnym wyglądem przez wiele godzin.

Choć większość producentów zapewnia o trwałości swoich podkładu, to wiemy z doświadczenia, że ich odporność na ścieranie w ciągu dnia często pozostawia wiele do życzenia i aby makijaż trzymał się na twarzy cały dzień w nienaruszonym stanie, trzeba mu w tym pomóc. Najprostszym sposobem jest użycie mgiełki utrwalającej. Jednak co w przypadku kiedy nie mamy takiego produktu pod ręką? Oto triki, dzięki którym przedłużysz trwałość podkładu i zapobiegniesz jego szybkiemu ścieraniu.

Zobacz wideo Jak wykonać efektowny makijaż smokey eyes?

Dobra pielęgnacja przed makijażem

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa do tego, by makijaż nie tylko ładnie prezentował się na twarzy, lecz także utrzymał się na niej jak najdłużej. Zanim wykonasz makijaż, upewnij się, że dokładnie oczyściłaś cerę żelem lub pianką, wyrównałaś pH tonikiem oraz dobrze nawilżyłaś skórę twarzy oraz delikatną okolicę pod okiem. Na koniec możesz również nałożyć pielęgnacyjną bazę pod makijaż, która dodatkowo przedłuży trwałość podkładu.

Odpowiednia aplikacja podkładu

Oprócz samej jakości podkładu, niezwykle istotne jest to, w jaki sposób go nakładamy - nawet najlepszy produkt, ale źle nałożony nie przetrwa długo na naszej twarzy. Najlepszym sposobem nakładania podkładu jest wpracowanie go w skórę zwilżoną gąbeczką do makijażu. Pamiętaj jednak, by nie rozmazywać produktu na skórze, tylko delikatne go wklepywać stemplującymi ruchami. 

Utrwalenie pudrem - baking

Baking to technika w makijażu, którą już kilka lat temu lansowała Kim Kardashian. Polega ona na nałożeniu solidnej warstwy sypkiego pudru transparentnego twarz (pod oczy, na brodę, żuchwę i środek czoła) pokrytą wcześniej podkładem i korektorem, a po upływie kilku minut zmieceniu go p puchatym pędzlem. Baking utrwala makijaż i sprawia, że korektor oraz podkład nie wchodzą w drobne linie i zmarszczki.

Więcej o: