Tego kosmetyku warto używać przez cały rok. To najlepszy środek przeciwzmarszczkowy

Mimo że lato dobiega już końca, nie powinniśmy rezygnować z ochrony przeciwsłonecznej. Wyjaśniamy, dlaczego jest to takie ważne.

Ekspozycja na działanie promieni słonecznych przyspiesza procesy starzenia się skóry i przyczynia się do powstawania przebarwień. Większość z nas w czasie letniego wypoczynku nie zapomina o stosowaniu odpowiednie ochrony przeciwsłonecznej. Okazuje się jednak, że warto o tym pamiętać przez cały rok. 

Kremy z filtrem w codziennej pielęgnacji

Marki kosmetyczne w ostatnich latach wypuszczają coraz więcej kremów z filtrami ochronnymi. Zwyczaj codziennego stosowania tego typu kosmetyków wywodzi się z pielęgnacji koreańskiej. Możemy spotkać się z opinią, że to właśnie dzięki nim Koreanki zachowują na długi czas młody wygląd. Regularnie stosowane produkty z wysokim filtrem ochronnym nie tylko zapobiegają powstawaniu przebarwień, ale także spowalniają procesy starzenia skóry. Z tego powodu często nazywa się je "najlepszymi kremami przeciwzmarszczkowymi". 

Zdjęcie, które zmienia nastawienie wielu osób

Wiele osób zmienia nastawienie do ochrony przeciwsłonecznej dzięki zdjęciu pewnego mężczyzny z USA, który przez wiele lat pracował jako kierowca TIR-a. W czasie jazdy lewa część jego twarzy (ta od strony okna w kabinie) była wystawiona na działanie promieniowania ultrafioletowego, które przenika przez szkło i wnika w górne warstwy skóry właściwej.

Poniższe zdjęcie wspomnianego mężczyzny pochodzi z artykułu, który pojawił się w "The New England Journal of Medice". Autorami tekstu byli badacze z Uniwersytetu Northwestern w Chicago:

Po 28 latach takiego działania skóra jest widocznie starsza, bardziej pomarszczona, obwisłaPo 28 latach takiego działania skóra jest widocznie starsza, bardziej pomarszczona, obwisła screen: The New England Journal of Medicine

Jak widzimy na zdjęciu, po blisko 30 latach pracy skóra mężczyzny po jednej stronie jest wyraźnie bardziej pomarszczona i obwisła. Jest to więc dobry przykład na to, czym grozi brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.

Zobacz wideo

Może cię także zainteresować: 

Więcej o: