Takie brwi optycznie dodają lat. Lepiej zrezygnuj z tych stylizacji

Brwi potrafią odmłodzić i upiększyć twarz. Nie jest to jednak reguła. Niektóre kształty dodają lat i sprawiają, że wyglądamy na zmęczone.

Brwi nazywane są ramą oczu i całej twarzy. Warto więc zadbać o to, by były one jak najlepiej do nas dopasowane. Od kilku lat bardzo modne są grube i ciemne brwi. Jednak takie wyraziste stylizacje nie pasują do wszystkich typów urody. Co więcej, w przypadku wielu osób optycznie dodają lat i sprawiają, że twarz wygląda na groźną i starszą. Jednak to nie jedyna skrajność, która niekorzystnie wpływa na nasz wygląd. 

Ekstremalnie cienkie brwi

Pamiętacie cienkie jak niteczki brwi? Taka stylizacja rzadko kiedy prezentuje się dobrze. Poza tym przez takie brwi twarz wydaje się szersza, a oczy wyłupiaste. Dlatego wyrywania włosków warto zachować umiar. 

Warto wspomnieć, że jeszcze kilkanaście lat temu takie cienkie brwi były bardzo modne. Ten trend na początku XXI wieku lansowały liczne gwiazdy (m.in. Christina Aguilera). Wiele osób zdecydowało się więc w tym czasie na taką ekstremalną stylizację.

 

Jak zapuścić brwi? Popularne domowe sposoby

Co możemy zrobić, jeśli po wyrwaniu włosków pęsetą, nie chcą nam one odrosnąć? W takich przypadkach ratunkiem jest odpowiedni makijaż albo różne odżywki, które przyśpieszają wzrost brwi. Jedną z najpopularniejszych domowych metod jest aplikacja na nie oleju rycynowego (zwykle radzi się, by robić to codziennie wieczorem po zmyciu makijażu). Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo
Więcej o: