Maseczka z miodu na twarz. Jeden z najlepszych domowych sposobów na przebarwienia

Maseczka z miodu wygładzi, ukoi i nawilży skórę. Poza tym może przyczynić się do zmniejszenia widoczności przebarwień. Dowiedz się, jak ją przygotować.

Miód jest bogaty m.in. w witaminy, odżywcze cukry i mikroelementy. Dzięki temu wykazuje działanie nawilżające, odżywiające i wzmacniające. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej gotowych kosmetyków, które w swoim składzie zawierają miód. Możesz przygotować je także samodzielnie. Większość receptur na domowe maseczki z miodu jest zazwyczaj bardzo prosta, a potrzebne składniki masz już zazwyczaj w swojej kuchni. 

Maseczka z miodu - pomoże w przypadku przebarwień 

Przebarwienia, czyli ciemne plamy o nieregularnych kształtach, to bardzo powszechny problem. U wielu osób daje on o sobie znać po lecie. Ekspozycja na działanie promieni słonecznych nie tylko przyspiesza procesy starzenia się skóry, ale także przyczynia się do powstawania przebarwień. W takich przypadkach warto wzbogacić pielęgnację o produkty z dużą zawartością witaminy C (na przykład peelingi, toniki, sera, kremy). Tego typu kosmetyki rozjaśnią skórę i wyrównają jej koloryt.

Maseczka z miodu na twarz krok po kroku

Jak możesz zmniejszyć widoczność przebarwień? Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, pielęgnację warto wzbogacić także o maseczkę z miodu i cytryny. Radzimy, by dla uzyskania jak najlepszych efektów, stosować ją 2-3 razy w tygodniu. Oto prosta receptura krok po kroku. 

  • Przygotuj składniki: dwie łyżki miodu oraz jedną łyżkę soku z cytryny;
  • mieszaj ze sobą składniki do uzyskania jednolitej konsystencji;
  • następnie nałóż maseczkę na twarz na 30 minut;
  • spłucz ją letnia wodę i dokończ pielęgnację.

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo
Więcej o: