Skin Icing zapewni skórze blask i odświeżenie. Ten prosty zabieg wykonasz samodzielnie w domu

Skin Icing to bardzo prosty zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Podpowiadamy, na czym polega i jak często należy go wykonywać, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Skin Icing, co w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego na polski oznacza "oblodzenie skóry", to darmowy i bardzo prosty zabieg, który możemy wykonywać samodzielnie w warunkach domowych. Jego zwolennicy podkreślają, że to jeden z najlepszych sposobów na przywrócenie skórze blasku. 

Skin Icing - co to za trend pielęgnacyjny

Skin Icing to coraz popularniejszy trend pielęgnacyjny na Instagramie i YouTubie. Na czym polega ten zabieg? Jest to masaż twarzy, który wykonujemy za pomocą kostek lodu. W tym celu możemy wykorzystać także żelową maskę (tego typu produkty znajdziemy w wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych).

Skin Icing krok po kroku

Najpierw dokładnie oczyść skórę, a następnie bardzo delikatnie przykładaj do niej kostki lodu. Jeszcze inna opcja to przygotowanie lodowego kompresu. Jak to zrobić? Oto prosta instrukcja krok po kroku.

  • Do miski wlej zimną wodę;
  • dodaj do niej kilka kostek lody;
  • zanurz twarz na kilka sekund w misce;
  • powtórz czynność 5-6 razy. 
 

Jakich możemy spodziewać się efektów? To m.in. przywrócenie cerze blasku, ujędrnienie, a także zamknięcie porów. Poza tym w wielu przypadkach jest to świetny sposób na zmniejszenie widoczności cieni pod oczami. Jak często należy wykonywać zabieg? Radzimy, by dla uzyskania jak najlepszych efektów robić to 3-4 razy w tygodniu. 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo
Więcej o: