Pudrowe brwi to jeden z trendów 2020 roku. Największą zaletą tej metody jest to, że każdy składnik jest w pełni naturalny. W skład preparatu wchodzi: henna (nadaje kolor), amala (agrest indyjski - wzmacnia i nabłyszcza włoski), shikakai (odżywia włosy), proszek indygo (do wydobywania głębi barwy) oraz dodatkowa witamina E czy C.
Henna to preparat, który od dawna służył do barwienia włosów. Naturalne roślinne składniki henny pudrowej nie tylko nadają koloru, ale też pielęgnują włosy. Jak każdy preparat naturalny może wywołać uczulenie, dlatego na 48 godzin przed zabiegiem można przeprowadzić próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry.
Warto podkreślić, że w zabiegu henny pudrowej nie wykorzystuje się wody utlenionej.
Cały zabieg trawa do około godziny. Henna pudrowa barwi włoski i skórę pod nimi. Na skórze efekt ten powinien utrzymać się do dwóch tygodni. Na brwiach natomiast utrzymuje się on przez sześć do ośmiu tygodni. Aby utrzymać efekt należy stosować się do zaleceń kosmetyczki.
Przez 24 godziny od zabiegu nie należy korzystać z solarium, sauny i samoopalacza. Nie można też moczyć lub pocierać brwi ani nakładać na nie kosmetyków. Dla lepszej trwałości warto przed pierwszym zmoczeniem (po dobie) zabezpieczyć włoski olejkiem. Jeśli to możliwe, należy unikać też stosowania kosmetyków w okolicach brwi, które mają właściwości złuszczające lub mają bardzo tłustą konsystencję.
Cena zabiegu uzależniona będzie od rodzaju henny pudrowej ale też miejsca wykonania stylizacji - w dużych miastach może być on droższy. Zwykle jest to koszt od 60 do 120 złotych.
Henna pudrowa daje dość trwały efekt, który utrzymuje się zwykle przez sześć tygodni - czyli sześć razy dłużej niż przy wykorzystaniu zwykłej henny. Dodatkowo dzięki naturalnym składnikom zabieg nie niszczy brwi i nie przesusza skóry. Henna dostępna jest też w kilku odcieniach, które można idealnie dopasować. Mieszanie różnych odcieni przez kosmetyczkę skutkuje naprawdę naturalnym efektem. Henna pudrowa to też dobry pomysł dla pań, które zastanawiają się nad makijażem permanentnym.
Zabieg sprawdzi się też na słabych, rzadkich, siwych, zbyt mocno wyregulowanych lub słabo odrastających brwiach. Same składniki henny pomagają dodatkowo wzmocnić i odżywić brwi. Widać to zazwyczaj już po drugim-trzecim zabiegu.