Powszechne błędy w pielęgnacji. Szkodzą cerze i sprawiają, że kosmetyki nie działają

Odpowiednia pielęgnacja skóry zapewni jej piękny i zdrowy wygląd. Jakich błędów warto więc unikać? Podpowiadamy.

Błędy w pielęgnacji cery to wyjątkowo obszerny temat. W artykułach czy filmach dotyczących tej kwestii zazwyczaj przypomina się o konieczności nakładania filtrów przeciwsłonecznych, czy zmywania makijażu na noc. Istnieje jednak jeszcze kilka innych błędów, które są często pomijane. Warto o nich przypomnieć. 

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Zbyt częste peelingi twarzy

Regularne złuszczanie naskórka jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji. Tego zabiegu nie należy wykonywać jednak zbyt często. Powód? W czasie peelingu silnie stymulujemy naszą skórę, a gdy robimy to codziennie, zaburzamy jej prawidłowe funkcjonowanie. To z kolei może przyczynić się m.in. do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej, co wiąże się często z suchością i szorstkością cery. Wystarczą więc dwa zabiegi w tygodniu. 

Tonik nakładany na suchą skórę

Tonik to kosmetyk, którego nie możemy pominąć w naszej pielęgnacji. Produkt ten:

  • przywraca naszej skórze naturalne pH;
  • zapobiega rozwojowi bakterii;
  • przygotowuje cerę na kolejne etapy pielęgnacji.

Nie możemy jednak czekać zbyt długo z jego aplikacją. Aby tonik zadziałał prawidłowo, należy nakładać go zaraz po umyciu twarzy, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. 

Nakładanie kosmetyków w złej kolejności

Kolejność nakładania produktów kosmetyczny jest bardzo ważna. Gdy zapominamy o tej kwestii, niektóre z nich mogą w ogóle nie zadziałać. Przykładowo, wodniste serum nałożone przed tłustym kremem może zupełnie się nie wchłonąć. W jakiej kolejności należy nakładać produkty, aby działały? Dowiesz się z naszego artykułu:

Może cię także zainteresować: 

Więcej o: