Jak ukryć pory za pomocą makijażu? To bardzo proste

Cera z rozszerzonymi porami wymaga przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji. A co z makijażem? Podpowiadamy, jak go nakładać i jakich produktów użyć, by pory były mniej widoczne.

Rozszerzone pory najczęściej kumulują się w okolicach policzków i nosa. Jak możemy je ukryć? Z pomocą przychodzą pewne techniki nakładania podkładu i pudru. 

Jak ukryć pory za pomocą makijażu?

Przed aplikacją podkładu na twarz nałóż bazę. Radzimy, by wybierać specjalne produkty, które zmniejszają widoczność porów. Obecnie tego typu kosmetyki znajdziecie zarówno w perfumeriach, jak i w drogeriach.

W przypadku rozszerzonych porów najlepiej sprawdzą się podkłady o kremowej konsystencji, które nie dają efektu maski. Bardzo ważny jest sposób aplikacji. Makijażyści radzą zazwyczaj, by podkład wklepać bardzo dokładnie za pomocą gąbeczki. 

Utrwalenie makijażu

Ostatni krok to utrwalenie makijażu. W przypadku pudrów sposób nakładania kosmetyku jest także bardzo ważny. Aplikuj produkt lekko zwilżoną gąbeczką, wciskając kosmetyk w niewielkiej ilości bardzo delikatnie. 

Co istotne, w przypadku rozszerzonych porów najlepiej sprawdzą się pudry HD, które zapewniają efekt wygładzenia. Oto kosmetyki z różnych półek cenowych, które warto wypróbować:

  • Golden Rose: Puder HD 
  • NYX :HD Finishing Powder Puder
  • Paese: Sypki Puder HP
  • Eveline: Full HD Soft Focus Effect
  • Mak Up For Ever: Sypki Puder Ultra HD 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo
Więcej o: