Zasada 60 sekund podbija serca kobiet. To prosty sposób na idealną cerę

Pielęgnacyjna zasada 60 sekund robi furorę wśród kobiet na Instagramie. To mała zmiana w codziennej pielęgnacji skóry, która może znacznie wpłynąć na jej kondycję, poprawiając koloryt czy niwelując zaskórniki. Na czym dokładnie polega?

Oczyszczanie twarzy to czynność, którą wykonujemy każdego dnia, jednak często nie zastanawiamy się nad tym, jak robić to prawidłowo. Właśnie dlatego, amerykańska kosmetolog Nayamka Roberts-Smith postanowiła zainicjować akcję #60secondsrule zwracając uwagę na to, jak istotna jest długość mycia twarzy

Zasada 60 sekund podbija serca kobiet i zapewnia idealną cerę. Na czym polega?

Choć pozornie zasada 60 sekund może wydawać się banalna, to jest to kluczowa kwestia w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Ten nowy "sekret idealne cery" to po prostu dokładne mycie twarzy żelem lub pianką przez 60 sekund. Inicjatorka akcji zwraca uwagę na to, że dopiero po upływie minuty, składniki myjące mają szansę na usunięcie zanieczyszczeń, takich resztki makijażu czy sebum. Jeśli zatem oczyszczasz skórę dwuetapowo - najpierw produktem na bazie oleju a następnie żelem lub pianką, pamiętaj by drugi krok trwał przynajmniej te 60 sekund. Wówczas nie tylko dokładnie oczyścisz cerę, lecz także odpowiednio przygotujesz ją do dalszych kroków pielęgnacji.

Jak długo trwa mycie twarzy? Mycie twarzy to pierwszy i najważniejszy etap rutyny pielęgnacyjnej. Czy słyszałaś o #60SecondsRule? Czyszczenie twarzy palcami przez pełne 60 sekund pozwala na działanie składników środka myjącego poprzez zmiękczenie skóry i oczyszczenie zatkanych porów, poprawiając ogólną teksturę skóry. Skóra jest teraz gotowa do lepszego wchłonięcia kolejnych etapów pielęgnacji! 

- pisze na Instagramie Cleo Rallis, Skin Care Coach.

 
Zobacz wideo
Więcej o: