Maseczki ochronne u wielu osób wywołały trądzik. Co możesz zrobić, aby go uniknąć?

W trakcie pandemii zauważono wzrost problemów skórnych. O czym należy pamiętać, aby ich uniknąć? Podpowiadamy.

Maskne to dosyć nowy termin. Odnosi się do wyprysków, które powstają wskutek noszenia maseczki ochronnej. Powstał z połączenia dwóch angielskich słów - mask (maseczka) oraz acne (trądzik). - To jak najbardziej realny problem - powiedziała w rozmowie z BBC dermatolog z Yale School of Medicine dr Mona Gohara.

Zobacz wideo Problemy skórne z powodu noszenia maseczki. Jak ich uniknąć? [#HomeBeauty]

Maskne to trądzik mechaniczny, który powstaje wskutek przenoszenia na twarz zanieczyszczeń. Charakteryzuje się przede wszystkim zaskórnikami otwartymi lub zamkniętymi. Występuje głównie na brodzie, policzkach, nad ustami oraz na linii żuchwy. Są to więc rejony twarzy, które przykrywa maseczka ochronna.

Jak uniknąć maskne?

Oto kilka wskazówek, dzięki którym możemy zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się trądziku. 

  • Codzienne oczyszczanie twarzy to podstawa. Używaj delikatnych żeli lub pianek, które oczyszczą, ale nie przesuszą skóry.
  • Regularnie zmieniaj maseczki.
  • Nie dotykaj skóry twarzy brudnymi rękoma. 
  • Zrezygnuj z maseczek, które wykonano ze sztucznych materiałów (takich jak na przykład poliester). Postaw na te bawełniane lub jedwabne.
  • Jeśli korzystasz z maseczek ochronnych wielorazowego użytku, pamiętaj o tym, by prać je w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza.
  • Po praniu, aby zabić wszelkie bakterie, maseczkę należy wyprasować.

Nosisz makijaż na co dzień? Aby uniknąć maskne, pamiętaj o dwuetapowym oczyszczaniu twarzy. Więcej na temat metody, która wywodzi się z pielęgnacji azjatyckiej, dowiesz się z naszego artykułu:

 

Więcej o: