Przez 30 dni nie zmywała makijażu. "Postarzała się o 10 lat"

Mimo że eksperyment został przeprowadzony wiele lat temu, warto o nim przypominać. Zobacz, co dzieje się z cerą, gdy zapominasz o demakijażu.

Kilka lat temu dziennikarka "Daily Mail" Anna Pursglove przeprowadziły ciekawy eksperyment. Zmobilizowały ją do tego zaskakujące wyniki badań. Wynikało z nich, że aż jedna trzecia kobiet co najmniej dwa razy w tygodniu nie zmywa na noc makijażu. Czym to grozi? Dziennikarka sprawdziła to na własnej skórze! Mimo że eksperyment został przeprowadzony wiele lat temu, warto o nim przypominać. 

Dziennikarka przez 30 dni nie zmywała makijażu

Anna Pursglove przez 30 dni nie zmywała na noc makijażu. Jej eksperyment wzbudził ogromne zainteresowanie w mediach na całym świeci. Okazało się, że skóra Anny postarzała się o 10 lat w zaledwie 30 dni!

Brak demakijażu - czym to grozi?

Ostatnio o nietypowym teście przypomniała na Instagramie Huda Kattan - makijażystka i założycielka marek kosmetycznych Huda Beauty oraz Wishfulskin. Jej zdaniem jest to ostrzeżenie dla wszystkich osób, które zapominają o demakijażu twarzy. Jak przypomina makijażystka, spanie w makijażu przyczynia się m.in. do:

  • powstawania wyprysków;
  • zatykania porów;
  • powstawania zaskórników;
  • przedwczesnego starzenia się skóry.
 

Jak prawidłowo oczyszczać twarz? Oto sposób Azjatek na idealną cerę. Obejrzyj nasze wideo:

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy to sposób Azjatek na piękną cerę:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: