Jedwab do włosów- jak działa i co daje?

Jedwab do włosów można kupić w różnej postaci. Sprawdź, jak stosować jedwab na włosy i jaki powinien być skład tego typu kosmetyków.

Jedwab do włosów- idealny skład

Zawsze warto sięgać po kosmetyki dobrej jakości, im wyższe stężenie jedwabiu tym lepszych efektów można się spodziewać. W składzie oprócz protein jedwabiu powinny pojawić się filtry UV, ekstrakty roślinne oraz witaminy. Taki zestaw odżywia włosy i chroni je przed negatywnym wpływem gorącego powietrza. 

Zobacz też: Jak szybko zapuścić włosy? Sprawdzone porady

Kto powinien zdecydować się na jedwab do włosów 

To kosmetyk polecany głównie dla suchych włosów z tendencją do puszenia, idealnie wpływa zwłaszcza na włosy blond, które pod wpływem rozjaśniania stają się matowe i łamliwe. Jedwab doda im blasku i sprawi, że staną się bardziej elastyczne, dzięki gruntownemu nawilżeniu. Kosmetyków z jedwabiem powinny unikać osoby, których głównym problemem jest przetłuszczanie włosów, efekt może być odwrotny od zamierzonego, włosy staną się cięższe i będą nieestetyczne. W tym przypadku idealne będzie serum z jedwabiu, tylko na końcówki.  Decydując się na jedwab można kupić całą serię kosmetyków z jedwabiem lub na próbę tylko szampon czy odżywkę. Poniżej znajdziesz opis działania poszczególnych produktów na bazie jedwabiu. 

Jak działa jedwab do włosów? Działanie szamponu z jedwabiem

Jak działa jedwab do włosów w szamponie? Szampon ma za zadanie przede wszystkim oczyścić skórę głowy oraz włosy. Jest to kosmetyk, który na włosach trzymamy stosunkowo krótko, nie można więc oczekiwać spektakularnych efektów. Dlaczego więc warto wybrać szampon z jedwabiem? Regularnie stosowany sprawia, że włosy są wygładzone i dobrze nawilżone, przez co automatycznie mniej podatne na uszkodzenia na przykład podczas czesania na mokro.

Jedwab na włosy: co daje odżywka z jedwabiem? 

Co daje nam regularne stosowanie odżywki z jedwabiem na włosy? Raz w tygodniu warto zastosować maskę, dodatkowo codziennie nakładamy zwykłą odżywkę. Zdecydowanie lepszy efekt otrzymamy po odżywce tradycyjnej. Opcja bez spłukiwania tworzy na włosach obciążającą warstwę i finalnie nie gwarantuje zadowalających efektów. Czego można oczekiwać po zastosowaniu maski i odżywki z jedwabiem?

  • gruntownego nawilżenia 
  • wygładzonej tafli włosów 
  • pięknego połysku

Jedwab do włosów: co daje?

Umyte włosy po odżywce ze spłukiwaniem pod wpływem ciepła suszarki mogą zacząć się puszyć, w takiej sytuacji zawsze warto nałożyć dodatkowo kilka kropel jedwabiu w postaci serum, które ujarzmi niesforne kosmyki i sprawi, że fryzura zyska eleganckie wykończenie. Jedwab do włosów aplikujemy od połowy długości, nigdy u nasady, po to aby uniknąć efektu ''wczorajszej fryzury''. 

Ile kosztują kosmetyki z jedwabiem? 

Poniżej prezentujemy orientacyjne ceny produktów, które różnią się ze względu na skład oraz stężenie jedwabiu:

  • Za szampon z jedwabiem zapłacimy od 20 do 60 zł 
  • Koszt tradycyjnej odżywki wynosi około 50 zł 
  • Maska to koszt nawet 80 zł 
  • Serum z jedwabiem do włosów w małej fiolce, można kupić już za 14 zł.

Zobacz też: Olejek rycynowy - właściwości i zastosowanie

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?
Więcej o: