Flamboyage - co to za metoda koloryzacji i komu pasuje?

Flamboyage to jedna z najpopularniejszych metod koloryzacji włosów. Zapewnia naturalny efekt i nie skutkuje bardzo gwałtowną zmianą wizerunku. Jaśniejsze o dwa tony pasma nadają fryzurze wielowymiarowości i blasku. Komu pasuje farbowanie w stylu flamboyage?
Zobacz wideo Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania

Flamboyage to efekt eksperymentów fryzjera Angelo Seminary z Włoch. Laureat prestiżowej nagrody HJ’s British Haidressing Awards chciał uzyskać naturalny efekt, dzięki którym włosy wyglądają tak, jakby były muśnięte letnim słońcem. Na czym dokładnie polega ta metoda koloryzacji?

Flamboyage - co to takiego?

Flamboyage polega na farbowaniu pasm, które od naturalnego odcienia włosów różnią się o jeden-dwa tony. Dzięki temu pasemka wyglądają naturalnie, a dodatkowe refleksy sprawiają, że fryzura optycznie wydaje się gęstsza. Dodatkowo taka koloryzacja nie wymaga częstego powtarzania, ponieważ odrosty nie rzucają się tak w oczy, jak w przypadku tradycyjnego farbowania lub balejażu. Sama technika flamboyage jest delikatniejsza, więc nie powinna zaszkodzić nawet słabym włosom.

 

Koloryzacja flamboyage - komu pasuje i na czym polega?

W tej metodzie koloryzacji farbę nakłada się przy wykorzystaniu samoprzylepnych pasków o długości włosów, które po 30-40 minutach ściągane są z włosów przy pomocy ciepłej wody. Dzięki temu nie ma wyraźnego przejścia między tonami, a pasemka przechodzą stopniowo w naturalny odcień włosów.

 

Flamboyage to uniwersalna koloryzacja, która sprawdzi się na różnych długościach i grubościach włosów. Świetnie wygląda zarówno przy fryzurach typu bob, lob, jak i włosach sięgających do pasa. Mniej spektakularnie wygląda na krótkich włosach, ale zdecydowanie jest to lepsze i bardziej naturalne rozwiązanie niż balejaż. Ta metoda farbowania polecana jest zwłaszcza posiadaczkom cienkich włosów, ponieważ daje ona efekt optycznego zwiększenia objętości. Pięknie wygląda też na ciemnych i długich włosach. Latem zazwyczaj dodawane są pasemka w jaśniejszych tonach, a zimą - w ciemniejszych.

Flamoyage - jak zrobić w domu?

Ceny koloryzacji w salonie fryzjerskim w dużej mierze zależą od grubości i długości włosów - zazwyczaj wahają się one w przedziale od 200 do 400 złotych. Mamy jednak wtedy gwarancję naturalnego efektu. Dodatkowo sama metoda farbowania nie należy do najłatwiejszych. 

 

Koloryzację można też wykonać samodzielnie w domu. W tym celu należy zaopatrzyć się w farby - kilka odcieni tego samego koloru, pędzel oraz taśmy samoprzylepne do flamboyage, których cena waha się od 20 do nawet 200 złotych. Warto też skorzystać z pomocy drugiej osoby, która pomoże wydzielać pasma z tyłu głowy. Należy pamiętać, że farbowania nie zaczynamy od samej skóry - pasemka powinny rozpoczynać się na różnej wysokości.

  1. Na początku należy wydzielić pasma, które zostaną poddane koloryzacji.
  2. Do nich trzeba przykleić samoprzylepne paski. Z jednej strony pasma rozprowadzić farbę i zakleić pasek z drugiej strony.
  3. Po odczekaniu 30-40 minut zmyć paski z włosów za pomocą ciepłej wody. Paski powinny same schodzić z pasemek.
 
Więcej o: