Pomada do brwi: jak malować brwi pomadą?

Pomada do brwi to w ostatnich latach bardzo popularny kosmetyk. Brwi stały się równie kluczowe jak rzęsy i ich pozycja ciągle nie słabnie. Marzysz o idealnych łukach? Sprawdź, jak malować brwi pomadą.

Pomada do brwi- dlaczego warto wypróbować? 

Pomada do brwi nie jest wcale nowością, dostępna była na półkach drogerii już kilka sezonów temu. Jednak nie każdy miał okazję korzystać z pomady, tymczasem może to być skuteczne antidotum na bardzo wąskie kreski. To właśnie dzięki pomadzie Twoje brwi będą miały szansę wreszcie odrosnąć.

Jakie są główne zalety pomady brwi?

 1. Zapewnia mocno wyrysowane brwi. 
 2. Pomaga zapuścić dodatkowe włoski. 
 3. W naturalny sposób uzupełnia puste przestrzenie. 
 4. Sprawia, że brwi stają się bardziej wyraziste. 

Zobacz też: Henna pudrowa - co to jest i ile kosztuje?

Jak malować brwi pomadą? Instrukcja krok po kroku 

Przed wykonaniem rysunku należy dokładnie przyjrzeć się jaki jest nasz naturalny kształt brwi. To kwestia bardzo indywidualna i nie należy tu kierować się modą, liczy się ładnie podkreślony naturalny kształt. Nie każdemu pasują idealnie okrągłe łuki lub proste linie nad okiem. Po analizie kształtu czas na aplikację pomady. Jak zatem malować brwi pomadą? 

 1.  Trwały makijaż brwi wymaga przypudrowania włosków, z których następnie wyczesujemy nadmiar kosmetyku. W momencie, gdy brwi są już przygotowane, można rozpocząć aplikację pomady bez obaw o trwały efekt. 
 2. W kolejnym kroku na cienki pędzelek nakładamy małą ilość kosmetyku i rysujemy dolną linię pod brwią. Ewentualne poprawki należy wykonać natychmiast, po wyschnięciu pomady o poprawkach nie będzie już mowy. 
 3. Czas na uzupełnienie brwi od dołu do góry, można wykorzystać do tego pomadę, którą mamy już na pędzelku lub odrobinę dołożyć. Brwi powinny być mocniej podkreślone na dole. 
 4. Następnie wyczesujemy resztę kosmetyku. Bardzo dokładnie należy tę czynność wykonać przy górze, dół może pozostać mocno podkreślony. 
 5. Po aplikacji pomady warto dodatkowo utrwalić włoski żelem, ten prosty zabieg sprawi, że będą się prezentować idealnie przez cały dzień. 
 6. Dolna część brwi może wymagać dodatkowych poprawek, wszelkie niedociągnięcia można po prostu pomalować korektorem. Rysunek stanie się bardziej wyraźny i czysty. 
Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Jak wybrać pomadę do brwi? Kolor włosów ma znaczenie

Zbyt ciemne lub za jasne łuki nad okiem mogą totalnie zmienić wyraz twarzy, niestety często na niekorzyść. Sprawdź, jak wybrać pomadę do brwi dla blondynki, brunetki oraz kobiety o rudych włosach:

 • Pomada do brwi dla blondynki- idealny będzie jasny grafit, ciemne szarości, oraz wszystkie odcienie brązu: od karmelu po złoto. 
 • Pomada do brwi dla brunetki-ciemny brąz oraz grafit to idealne kolory pomady dla szatynek, wbrew pozorom czerń może okazać się za mocna. 
 • Pomada do brwi dla rudowłosych- ciepłe odcienie włosów podkreśli pomada z ciepłym pigmentem. Zimne rudości idealnie uzupełnią zimne brązy. 

Zobacz też: Lifting rzęs- alternatywa dla sztucznych rzęs, która może Ci się spodobać

Więcej o: