Jak aplikować podkład? 4 powszechne błędy, przez które makijaż wygląda źle

Chcesz, aby twój makijaż wyglądał nieskazitelnie? Oto cztery powszechne błędy, które warto wyeliminować.

1. Nakładanie zbyt dużej ilości kosmetyku

Podkład to produkt, który ujednolica i poprawia koloryt cery. Nakładanie zbyt dużych ilości kosmetyku zazwyczaj daje efekt "maski". Przez to nie wyglądasz świeżo i promiennie. Znacznie lepszym sposobem jest nakładanie cienkiej warstwy podkładu i zakrywanie ewentualnych niedoskonałości przy pomocy korektora. 

Zobacz wideo Jak aplikować podkład mineralny?

2. Nakładanie podkładu pod oczy

Okolica wokół oka jest wyjątkowo delikatna - skóra w tym miejscu jest bardzo cienka. Dlatego w tym miejscu nie należy aplikować podkładu. Znacznie lepiej sprawdzą się lekkie i pielęgnacyjne korektory. 

3. Nakładanie podkładu brudnymi palcami

Na palcach znajduje się zazwyczaj mnóstwo bakterii. Dlatego nie jest to najlepsza metoda aplikacji podkładu. Gdy nakładasz kosmetyk palcami, przenosisz bakterie wraz z kosmetykiem na skórę. To z kolei prowadzi do powstawania wyprysków. 

4. Nakładanie podkładu bez kremu nawilżającego

Najlepszą bazą pod makijaż jest odpowiednia pielęgnacja. Oczyszczona i nawilżona skóra świetnie przyjmie podkład. Kosmetyk nie tylko utrzyma się dłużej na skórze, lecz także nie będzie zbierał się w zmarszczkach i nie uwydatni suchych skórek. 

Nakładaj podkład po całkowitym wchłonięciu kremu (Odczekać 10-15 minut po pielęgnacji). W przeciwnym razie kosmetyk może ślizgać się na skórze i się rolować. Uwaga! Krem pod makijaż nie może być zbyt tłusty. Tego typu formuły sprawiają, że makijaż jest nietrwały. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: