Makijaż pod maseczkę. Co zrobić, by był trwały? Zebrałyśmy najciekawsze rady makijażystek

Obecnie pojawia się wiele filmów oraz artykułów z poradami dotyczącymi makijażu pod maseczkę ochronną. Oto kilka ciekawych wskazówek.
Zobacz wideo Jaki makijaż pod maseczkę?

Obecnie wiele osób rezygnuje z aplikacji na twarz podkładu czy pudru. To dlatego, że niektóre kosmetyki bardzo źle noszą się pod maseczkami ochronnymi. Jeśli jednak nie chcesz całkowicie rezygnować z makijażu, skorzystaj z porad znanych makijażystek.

Makijaż pod maseczkę - wskazówki makijażystek

Jak wykonać trwały makijaż pod maseczkę ochronną? Oto kilka ciekawych wskazówek.

  • Chloe Morello radzi, by w makijażu pod maseczkę skupić się głównie na podkreśleniu oczu i brwi. Teraz to ta część twarzy przyciąga największą uwagę. 
  • Makijażystka w swoim filmie wspomina także o pewnym nietypowym elemencie. Mowa o wsporniku maski, dzięki któremu makijaż jest długotrwały. Niestety w Polsce tego typu produkty nie są jeszcze powszechnie dostępne. Obecnie możemy kupić je w sklepach internetowych (m.in. na Amazon.com oraz Aliexpress.com). 
  • Małogrzata Smelcerz z kanału "House Of Makeup" uważa, że nosząc maseczkę, warto zrezygnować z makijażu ust. To dlatego, że większość produktów będzie przyklejała nasze usta do maseczki.
  • Makijażystka radzi także, by spryskać gąbeczkę do nakładania makijażu mgiełką utrwalającą.
  • Poza tym jej zdaniem nie należy nakładać maseczki zaraz po wykonaniu makijażu. Warto odczekać 5-10 minut. 
  • Z kolei Red Lipstick Monster radzi, by podkład utrwalić sypkim pudrem. Aby przedłużyć trwałość makijażu, należy aplikować produkt lekko zwilżoną gąbeczką. 
  • Jej zdaniem warto w tym czasie także zrezygnować z kremowych rozświetlaczy. Produkty suche utrzymają się na skórze znacznie lepiej. 

Maseczki ochronne u wielu osób wywołały trądzik. Co możesz zrobić, aby go uniknąć? Dowiesz się z naszego artykułu:

Więcej o: