Olejowanie włosów - poznaj tajniki naturalnego nawilżenia

Olejowanie włosów to podstawa pielęgnacji. Twoimi włosom brakuje blasku, są też suche i zniszczone? Sprawdź naturalną metodę na odbudowę i piękny połysk. Dowiedz się, jak olejować włosy i jak często powinno się to robić.

Co to jest olejowanie włosów? Na czym polega rytuał? 

Olejowanie włosów to popularny sposób na poprawę ich kondycji. Zapewnia głębokie nawilżenie oraz odżywienie struktury włosa, dzięki czemu stanie się on elastyczny i lśniący. Rytuał polega na nałożeniu oleju na całe włosy lub tylko partię. Olej można też nałożyć bezpośrednio na skórę głowy, która często jest przesuszona po licznych koloryzacjach. W pielęgnacji skupiamy się głównie na włosach, zapominając, że ich ich siła pochodzi z wewnątrz. Wiemy już, co to jest olejowanie włosów, poniżej prezentujemy dokładny przebieg procesu.

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Olejowanie włosów: jak to robić? Etap 1 - przygotowanie 

Znanym od lat zabiegiem pielęgnacyjnym jest olejowanie włosów. Jak to robić? Najpierw należy oczyścić skórę głowy oraz same włosy. Można do tego wykorzystać szampon oraz odżywkę na bazie naturalnych składników. Chodzi o to, aby pozbyć się silikonów oraz filtrów z innych kosmetyków. Na skórę głowy idealny będzie naturalny peeling

Jak olejować włosy? Etap 2 - aplikacja 

Jak olejować włosy? Olejować można zarówno mokre, jak i suche włosy. W pierwszym korku olej należy podgrzać i po ostudzeniu nałożyć na pojedyncze, cieńsze pasma. Nie można aplikować go w taki sam sposób, jak szampon czy odżywkę. Chodzi tu bardziej o focus na każdą partię tak, aby całe włosy zostały pokryte równomiernie. 

Olejowanie włosów. Etap 3 - czas oczekiwania

Po aplikacji włosy warto owinąć folią lub ręcznikiem, następnie oczekujemy na efekty w ciepłym pomieszczeniu bez przeciągów. Częstą praktyką jest pozostawienie oleju na włosach na noc, ale grozi to przeziębieniem, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie poranny rytuał w dzień wolny od pracy.  

Już po około dwóch godzinach można zmyć tłustą warstwę i przygotować się do wyjścia. Rytuał powtarzamy co dwa tygodnie, aż do czasu otrzymania oczekiwanego efektu. 

Co jeszcze ma wpływ na to, aby pielęgnacja zakończyła się sukcesem? Sekret tkwi oczywiście w doborze odpowiedniego produktu. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czym olejować włosy i jak olejować włosy w zależności od ich struktury

Czym olejować włosy? Top lista

Czym olejować włosy? Sekret olejowania tkwi w produkcie, którego użyjemy do aplikacji. Olej należy dobrać do rodzaju włosów, poniżej podpowiadamy, jak to zrobić: 

Niezależnie od tego, jaki olej wybierzemy, zawsze należy sięgać po oleje nierafinowane i tłoczone na zimno. W sklepach dostępne są też gotowe mieszaniny pod nazwami olej orientalny lub olej dla dzieci, które sprawdzą się w przypadku delikatnych i cienkich włosów.

Oleje do włosów wysokoporowatych - który olej wybrać? 

Najlepsze oleje do włosów wysokoporowatych to oleje wielonienasycone i jednonienasycone.  

Więcej o: