Bierzesz gorące kąpiele? Dowiedz się, dlaczego to nie służy twojej skórze

Ciepłe i długie kąpiele w wannie to dla wielu osób jedna z największych przyjemności. Dlaczego nie powinny być one zbyt częste? Wyjaśniamy.

Twoja skóra jest przesuszona i skłonna do podrażnień? Być może popełniasz te błędy w czasie kąpieli lub pod prysznicem.

Nieprawidłowe opłukiwanie się

Wiele osób zapomina o tej ostatniej czynności lub wykonuje ją w sposób niedokładny. To spory błąd. Po każdej kąpieli i prysznicu zmyj dokładnie z ciała wszystkie kosmetyki, których używaliśmy. Pozostawienie ich na skórze może prowadzić do jej wysuszania i podrażnień. 

Mocne wycieranie się ręcznikiem

Dlaczego mocne wycieranie się ręcznikiem po kąpieli jest błędem? Czynność ta przyczynia się do dodatkowego ścierania naskórka. A to z kolei prowadzi do przesuszania się skóry. Radzimy więc, by delikatnie oklepywać ciało ręcznikiem. W ten sposób pozbędziesz się nadmiary wody. Jeśli jednak masz taką możliwość, poczekaj, aż skóra wyschnie sama. 

Kąpiel w gorącej wodzie

To ważna informacja dla osób, które mają problem z suchością skóry. Gorące prysznice lub kąpiele przyczyniają się do jej przesuszania i podrażnień. Dlatego zwykle radzi się, by temperatura wody w czasie kąpieli nie przekraczała 37 stopni Celsjusza. 

Zbyt długie kąpiele

Czas prysznica i kąpieli nie powinien być długi. To dlatego, że kwaśne pH naszej skóry zmienia się pod wpływem obojętnego pH wody, a to z kolei narusza jej prawidłowe funkcjonowanie. Warto wspomnieć, że niski poziom kwasowości sprawia, że skóra gorzej sobie radzi ze zwalczaniem infekcji bakteryjnych. 

Zobacz wideo Z tym napojem twoja odporność wzrośnie:

 

Więcej o: