Koreańska pielęgnacja twarzy- idealna cera to kwestia genów czy pielęgnacji?

Koreańska pielęgnacja twarzy składa się z wielu zabiegów. Koreanki znane są z idealnej cery, o której reszta świata może tylko pomarzyć. Gdzie tkwi sekret? Sprawdź z nami wszystkie kroki tej niezwykłej pielęgnacji.

Koreańska pielęgnacja: na czym polega?

Na czym polega koreańska pielęgnacja twarzy? Przejrzysta, pełna blasku cera bez przebarwień czy zmian trądzikowych to marzenie wielu kobiet. W książce ''Sekrety urody Koreanek'' Charlotte Cho opisała 10 kroków pielęgnacji, do których stosują się Azjatki. Poniżej prezentujemy jak wygląda koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku, oraz odpowiadamy na pytanie jak często należy ją stosować.

Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku: etap 1- demakijaż

Przedstawiamy koreańską pielęgnację twarzy krok po kroku. Etap pierwszy to dokładne oczyszczanie. Koreanki zdecydowanie nie kładą się spać w pełnym make-upie, do demakijażu stosują dedykowane oleje, które łączą z wodą i myją nimi twarz i szyję. Najlepsze są oleje roślinne z emulgatorem, które można stosować zarówno z wodą lub same. Na tym etapie usuwamy nadmiar sebum, makijaż oraz kurz, który nagromadził się na skórze podczas całego dnia. Olejki to idealne rozwiązanie do każdego rodzaju cery, zdecydowanie warto zastanowić się nad ograniczeniem silnych środków myjących właśnie na rzecz naturalnej alternatyw jaką są oleje. Jak często używamy oleju? Twarz przy użyciu oleju warto myć codziennie, najlepiej wieczorem po całym dniu w makijażu. 

Koreańska pielęgnacja twarzy: kosmetyki myjące. Etap 2- mycie

Oleje to dopiero początek drogi do idealnej cery, w kolejnym kroku koreańskiej pielęgnacji twarzy przy pomocy delikatnych kosmetyków, których głównym składnikiem powinna być woda (mleczko, płyn micelarny, delikatna pianka) ponownie myjemy twarz po to, aby oczyścić ją z resztek oleju oraz połączonych z nim zanieczyszczeń. Jak często należy powtarzać ten etap? Kosmetyki myjące do koreańskiej pielęgnacji twarzy stosujemy codziennie przy porannej i wieczornej pielęgnacji. 

Koreańska pielęgnacja twarzy: etap 3- złuszczanie naskórka

W kolejnym kroku pielęgnacji w stylu Koreanek czas na peeling. Martwy naskórek sprawia, że cera staje się szara, a pory zatkane. Zbyt późno usunięte sebum pozostawia na twarzy ślad w postaci otwartych porów. Najbardziej należy się skupić na okolicach nosa oraz brody, gdzie najczęściej pojawiają się problemy. Po etapie złuszczania cera stanie się gładka i ponownie nabiera blasku. Jak często należy stosować peeling? Martwy naskórek usuwamy raz w tygodniu. 

Sekret pięknej cery Koreanek: etap 4- tonizacja 

Ten etap pozwala przywrócić skórze odpowiednie pH i dodatkowo ją odświeża. Można używać zarówno toniku, jak i hydrolatu. Ten etap także służy oczyszczeniu cery oraz dodatkowej regulacji. Jak często warto używać toniku? Zdecydowanie powinno się to robić rano i wieczorem, każdego dnia. 

Skuteczne nawilżenie: etap 5- esencja 

Ten etap może skutecznie zahamować pogłębianie zmarszczek. Odpowiednie nawilżenie sprawia, że skóra jest elastyczna i odzyskuje sprężystość. Esencja w przeciwieństwie do kremów nawilżających nie zatyka porów. Jak często należy dbać o odpowiednie nawilżenie? Warto o tym etapie pamiętać codziennie i nawilżać twarz rano i wieczorem. 

Koreańska pielęgnacja twarzy: etap 6- serum na konkretny problem 

Koreanki nie kończą na tym swojej pielęgnacji, idą o krok dalej i tym razem stosują kosmetyk, który ma uderzyć w konkretny problem: zmarszczki, przebarwienia, brak elastyczności, niedoskonałości. Jak często stosujemy serum? Według Koreanek powinno się to robić rano i wieczorem przy pomocy dwóch dedykowanych kosmetyków, których skład pomoże rozwiązać konkretny problem. 

Tajemnica pięknej cery: etap 7- maseczki 

To produkt o najwyższym stężeniu składników aktywnych. Na rynku dostępnych jest wiele maseczek, które mają za zadanie rozwiązać konkretny problem. Jak często stosujemy maseczkę? Nie trzeba nakładać jej codziennie, wystarczy raz w tygodniu lub przed ważnym wydarzeniem, kiedy chcemy aby nasza cera prezentowała się idealnie. 

Zobacz wideo Koreańska pielęgnacja jest modna, ale co z makijażem? Zobacz, jak pomalować się niczym gwiazda k-popu

Koreańska pielęgnacja twarzy: etap 8- krem pod oczy 

Ten kosmetyk warto mieć zawsze pod ręką po nieprzespanej nocy. Krem jest także ważną profilaktyką zaraz po 30 roku życia, to właśnie wtedy skóra traci elastyczność i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jak często stosujemy krem pod oczy? Po 30 roku życia najlepiej codziennie rano i wieczorem. 

Ponowne nawilżenie: etap 9- krem nawilżający 

Polki krem nakładają często zaraz po toniku lub jako bazę pod makijaż. Tymczasem Koreanki zostawiają go na koniec, powinny o tym pamiętać zwłaszcza kobiety, które mają suchą cerę. 

Koreańska pielęgnacja twarzy: etap 10- ochrona przed słońcem 

To bardzo ważny etap, dermatolodzy polecają ochronę przed słońcem przez cały rok, nie tylko podczas letnich wakacji. Dokładnie tę zasadę stosują Koreanki, które tym krokiem kończą pielęgnację swojej cery. Jak często stosujemy krem przeciwsłoneczny? Zawsze wtedy, gdy świeci słońce. 

Wiemy już na czym polega koreańska pielęgnacja, jak widać to bardzo długi i rozbudowany proces. Nie wszyscy pewnie znajdą czas na taką ilość zabiegów, ale osoby, które mają problemy z cerą mogą spróbować. Być może to właśnie koreańska pielęgnacja będzie drogą do pięknej cery. 

Więcej o: