Jak zapuścić włosy i przejść lekkim krokiem etap "pomiędzy"?

Jak zapuścić włosy? Długie włosy to wyjątkowo modny dodatek w tym sezonie. Po serii fryzur "za ucho", coraz więcej kobiet decyduje się wrócić do długich loków. Sprawdź, co możesz zrobić, aby szybciej osiągnąć wymarzoną długość.

Zapuszczanie włosów - cienka, czerwona linia 

Długie włosy to odwieczny symbol wolności i piękna. Oprócz aury tajemnicy mają też bardziej praktyczne zastosowanie, wyrównują proporcje i sprawiają, że wyglądamy młodziej. Coraz więcej kobiet po 40 roku życia i później decyduje się nie ścinać włosów: Carla Bruni, Demi Moore, Gwyneth Paltrow, Julianne Moore, Eva Green, Julia Roberts- lista jest naprawdę długa. 

Wiele kobiet ścina włosy na krótko i potem zwyczajnie żałuje. Jak wrócić do długich loków? Zapuszczanie włosów to proces, który musi potrwać przeciętne włosy rosną około 1 cm miesięcznie, czasami można liczyć na odrobinę więcej. Najważniejsza jest cierpliwość, za tytułową cienką czerwoną linią będziemy o krok bliżej wymarzonego celu. Wystarczy trochę poczekać.   

Rude włosy pasują do jasnej karnacji. Zdjęcie ilustracyjneRude włosy- naturalne, farbowane. Sprawdź, komu pasują i jak wygląda pielęgnacja

Jak szybko zapuścić włosy: co może pomóc? 

Jak szybko zapuścić włosy? Oczywiście większość osób zna popularne metody, takie jak: 

Są to naturalne wspomagacze, które sprawią, że włosy odzyskają swój blask, witalność i staną się mniej podatne na uszkodzenia. Skrzyp polny można pić w formie naparu, dokładnie tak samo jak pokrzywę. Nie wszyscy lubią smak takich naturalnych ziół, dla tych osób opracowano dedykowane suplementy w postaci tabletek. Pokrzywa dodatkowo pomoże pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Oleje stosowane na zewnątrz odżywią cebulki. Co jeszcze można zrobić? Jak szybko zapuścić włosy? Fryzjerzy radzą regularne podcinanie końcówek, ale czasami lepiej jest o nich po prostu na chwilę zapomnieć. Trzy miesiące bez strzyżenia powinny przynieść oczekiwane efekty. Osoby, które regularnie farbują włosy w tym czasie mogą odświeżyć kolor tylko u nasady. Bardzo ważna jest też regularna pielęgnacja, dobra maska sprawia, że końcówki staną się miękkie w dotyku i nie będziemy chcieli się ich pozbyć.

Jak zapuścić włosy z krótkich: praktyczne tipy 

To chyba największe wyzwanie, w przypadku krótkich włosów warto co jakiś czas odświeżyć fryzurę. W trakcie okresu ''pomiędzy'' pomogą też kosmetyki modelujące, takie jak: żel, guma i lakier do włosów oraz cała armia spinek i wsuwek. Gładkie włosy automatycznie stają się odrobinę dłuższe, pomocna będzie też prostownica, ale tylko od czasu do czasu, bo przesuszone włosy zaczną się łamać. Nie bez znaczenia jest też kolor, platynowy blond osłabia strukturę i sprawia, że włos jest bardziej podatny na uszkodzenia. Konieczny może okazać się kompromis w przypadku naturalnego blondu lub jasnego brązu znacznie szybciej możemy uzyskać oczekiwany efekt, ważne aby farby były delikatne. Wiemy już jak zapuścić włosy z krótkich, a co w przypadku, gdy nie możemy czekać?

Jak dbać o kręcone włosy? Przede wszystkim konsekwentnieKręcone włosy. Jak o nie dbać? Sposoby na idealne loki

Jak szybko zapuścić włosy: błyskawiczny efekt

Kobiety często zapuszczają włosy przed ślubem, oczywiście nie wszystkie panie mają takie potrzeby. Panny młode, które marzą o wysokim koku lub eleganckim kucyku nie zastanawiają się raczej jak szybko zapuścić włosy, tylko ratują się treską. Warto cały proces przeprowadzić pod okiem profesjonalnego fryzjera, który farbuje sztuczne włosy na nasz kolor. Treski to rozwiązanie bardziej do upięcia. Osoby, które marzą o długich i rozpuszczonych włosach powinny je po prostu przedłużyć, aktualnie można wykorzystać wiele metod, które warto omówić w salonie

  • Keratynowa metoda przedłużania włosów. 
  • Laserowa metoda przedłużania włosów.
  • Pętelkowa metoda przedłużania włosów.
  • Kanapkowa metoda przedłużania włosów.
  • Metoda mikroringów.
  • Taśmowa metoda przedłużania włosów.
  • Ultradźwiękowa metoda przedłużania włosów.
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?
Więcej o: