Makijaż permanentny brwi- pomysły na rysunek nad okiem

Makijaż permanentny brwi zyskuje coraz większą popularność. Chcesz zaznaczyć oko i marzą Ci się mocne brwi, które podkreślą Twoją urodę? Sprawdź z nami super modne propozycje i wybierz metodę odpowiednią dla siebie.

Makijaż permanentny brwi u kobiet

Moda na mocno zaznaczone brwi pojawiła się kilka lat temu. Początki bywały różne i zanim metoda trwałego malowania brwi została opanowana do perfekcji, część kobiet musiała pogodzić się z wyglądem w stylu Myszki Miki. Aktualnie do wyboru jest kilka opcji, poniżej dowiesz się więcej na temat makijażu permanentnego brwi, postaramy się także odpowiedzieć na pytanie: która metoda zapewnia najbardziej naturalny efekt. 

Co to jest makijaż permanentny i jak długo utrzymuje się efekt?

Na początku należy wyjaśnić co to jest makijaż permanentny. Jest to rodzaj tatuażu, który polega na wprowadzeniu tuszu pod skórę w okolicy oczu, ust lub brwi. Efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat. 

  • Na powiekach na stałe można zrobić sobie na przykład kreski, zamiast codziennego makijażu eyelinerem lub kredką do oczu. 
  • Tą samą metodą można poprawić też kontur ust
  • Bardzo modne są też brwi permanentne, które można sobie po prostu wytatuować. 

Brwi permanentne- w domu, czy w salonie? 

Makijaż permanentny brwi to zabieg, który powinien być wykonany u profesjonalnej kosmetyczki. Tylko prawdziwa linergistka posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby przeprowadzić go w bezpieczny sposób. Zabieg jest inwazyjny i wymaga przestrzegania zasad higieny oraz procedur. Tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym możemy mieć pewność, że nie dojdzie na przykład do zakażenia. 

Tatuaż brwi- jak przebiega proces? 

Tatuaż brwi powstaje po szczegółowej analizie i konsultacji z klientką. Następnie na znieczulony wcześniej łuk brwiowy nakłada się precyzyjny rysunek i przy pomocy narzędzia, które przypomina trochę długopis powstają mikro nacięcia w kształcie włosków. W drobne szczeliny w skórze wstrzykuje się tusz.

Tatuaż brwi po zakończonym zabiegu nie można pokrywać makijażem, wystawiać na działanie promieni słonecznych lub chlorowanej wody- dokładnie przez tydzień. Tatuaż ręczny brwi, czyli microblading zapewnia jeszcze bardziej naturalny efekt, więcej na ten temat dowiesz się z dalszej części artykułu.  

Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Microblading- kontra tradycyjny rysunek 

Microblading, czyli metoda wielu cięć w kształcie włosków to alternatywa dla sztucznego efektu, jaki królował kilka lat temu. Brwi przypominały wtedy jednolity rysunek, który nadawał twarzy srogi i dziwny wygląd. Dziś na szczęście to już prawdziwa rzadkość. Kobiety zdecydowanie przestały przypominać postaci z kreskówki. Naturalny efekt zapewnia przede wszystkim kolor tuszu, który powinien być zbliżony do naturalnego koloru włosów lub o ton ciemniejszy. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać też przy metodzie ombre.

Brwi ombre - cieniowany efekt 

Brwi ombre to metoda polegająca na systemie nacięć pojedynczą igłą, które wypełnia się tuszem. Tym sposobem można uzupełnić nasz naturalny rysunek i sprawić, że brwi staną się pełniejsze. Co więcej, metoda ombre zapewnia naturalny i bardzo ciekawy efekt: brwi są jaśniejsze na początku i ciemniejsze na końcach. Rysunek nie jest też tak wyraźny jak w przypadku tradycyjnych permanentnych brwi, kolor łuków wygląda jak cień do oczu po użyciu blendy. 

Więcej o: