Te trendy w makijażu są już niemodne. Kojarzą się z kiczem i postarzają

Nie ma wątpliwości, że makijaż potrafi zarówno odjąć, jak i dodać lat. Co więcej, moda na pewne elementy makijażu przemija, a o niektórych trendach powinnyśmy jak najszybciej zapomnieć. Oto cztery niemodne elementy makijażu, których powinnaś unikać. Kojarzą się ze złym gustem oraz dodają lat.
Zobacz wideo Idealny bronzer. Jak go dobrać?

Niektóre trendy w makijażu na przestrzeni lat - a często nawet miesięcy - z ogromnych hitów stają się kitami, które kojarzą się ze złym gustem. Oto cztery nieaktualne już trendy, z których absolutnie powinnyśmy zrezygnować. 

Trendy w makijażu, które są już niemodne. Kojarzą się z kiczem i dodają lat

Wyrysowane, instagramowe brwi

Kwadratowe i zbyt perfekcyjnie wyrysowane brwi to trend, który lansowała m.in. Kylie Jenner. Obecnie, taki makijaż brwi jest kompletnie passe i sprawia, że wyglądamy na starsze niż w rzeczywistości. Ostatnio, największym hitem są brwi układane na mydło, albo żel dyscyplinujący, które wyglądają bardzo naturalnie i działają odmładzająco.

Ciężki podkład tworzący maskę i dający płaski mat

Ciężkie, matowe podkłady, które tworzą maskę na twarzy to nie najlepszy pomysł - zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczką suchej lub dojrzałej skóry. Takie kosmetyki podkreślają wszelkie niedoskonałości oraz zmarszczki, przez co mogą optycznie dodawać lat. Teraz cera ma być gładka i rozświetlona, a podkład ma dawać jak najbardziej naturalne wykończenie.

Intensywne konturowanie

Misterne konturowanie, którego wykonanie pochłania mnóstwo czasu? O ile podczas większych wyjść, czy do zdjęć taki makijaż ma rację bytu, o tyle na co dzień jest zupełnie zbędny. W codziennym makijażu, w zupełności wystarczy neutralny bronzer i puchaty pędzel, którym delikatnie podkreślisz kości policzkowe, żuchwę i skronie. 

Zbyt długie i zbyt gęste doklejane rzęsy

Firanka z rzęs wyglądająca jak u lalki nie wygląda szykownie. Zbyt długie i gęste rzęsy noszone na co dzień dają tani, karykaturalny efekt, który przytłacza i postarza. Znacznie lepiej sprawdzą się kępki doklejone w zewnętrznych kącikach oczu lub subtelne rzęst na pasku. Jeśli natomiast masz naturalnie długie rzęsy, maskara w zupełności wystarczy. 

Więcej o: