Makijaż andrzejkowy 2020, czyli modne trendy nie tylko na bal

Makijaż andrzejkowy to jeden z elementów dobrej zabawy i udanego wieczoru. Bez względu na to, w jakich okolicznościach przyjdzie nam świętować ten dzień, modny makijaż andrzejkowy na pewno sprawi, że ta data będzie wyjątkowa i niezapomniana.

Makijaż na Andrzejki, czyli kilka słów o historii 

Makijaż na Andrzejki to nieodzowny element na udany wieczór. Bez względu na to, w jaki sposób będziemy świętowały ten dzień, modny makijaż andrzejkowy na pewno doda tej okazji charakteru, a nam pozwoli czuć się wyjątkowo. Warto przy tej okazji przypomnieć sobie o teoretycznych źródłach wieczoru andrzejkowego. Historycy podkreślają, że Andrzejki mogą się wywodzić:

  1. Ze starożytnej Grecji - głównie za sprawą etymologii imienia Andrzej, czyli po grecku Andress (andros - mężczyzna, aner – mąż) uznawany w ówczesnym czasie za patrona wróżb.
  2. Z celtyckich i starogermańskich wierzeń skupionych zwłaszcza wokół boga płodności i urodzaju, deszczu, światła, a także wiatrów i oceanów - o imieniu Frey.

Bez względu na to, które źródło jest autentyczne, warto podkreślić, że traktowano te uroczystości bardzo poważnie. Na początku obchodzone były zwłaszcza przez niezamężne dziewczęta, ponieważ zabawy te miały charakter matrymonialny. Z czasem jednak dzień ten stał się doskonałą okazją do hucznej zabawy, wspólnych spotkań, wesołych wróżb i zaskakujących przepowiedni. Do Polski Andrzejki dotarły w 1557 r. za sprawa Marcina Bielskiego - renesansowego poety oraz tłumacza, który w swojej sztuce teatralnej pt. ''Komedyja Justyna i Konstancyjej'' zawarł wzmiankę o wróżbach andrzejkowych.

Oprócz lania wosku, wróżenia z kart, rzucania butami czy obierania jabłek, obchodom tego dnia towarzyszy dobry nastrój, doborowe towarzystwo, a niejednokrotnie także wyjątkowy strój i niezwykły makijaż. 

Andrzejki to również wyjątkowa data dla chrześcijan, ten dzień kończy bowiem stary rok liturgiczny i jednocześnie zaczyna nowy. Po szalonej nocy ostatkowej - bo taką nazwę przybiera także dzień imienin Andrzeja - nadchodzi adwent, czyli czas oczekiwania na Boże Narodzenie, pozbawiony hucznych zabaw.

Makijaż andrzejkowy: pomysły. Najnowsze trendy

Makijaż na Andrzejki 2020 to rokrocznie kwestia panujących trendów. Warto zatem wiedzieć, co w modzie piszczy, aby tego dnia czuć się wyjątkowo, modnie i nietuzinkowo. Jaki jest zatem modny makijaż na jesień i zimę 2020? Oto kilka pomysłów:

  • postaw na oko, czyli modne cat eye - podkreślenie zewnętrznych kącików oczu dzięki maksymalnie wyciągniętej kresce. Podczas andrzejkowego wieczoru może być ona mocna, gruba i widoczna, nie zaszkodzi także trochę koloru
 
  • nierównomierna kreska dająca efekt wymknięcia się spod kontroli to także doskonała propozycja na andrzejkowy makijaż - stosując taką wersję, możesz potraktować swój eyeliner jako narzędzie artystycznego wyrazu, a swoja twarz niczym płótno, na którym wyrazisz nową siebie
 
  • błyszczące ozdoby - metaliczne cienie, brokat, złoto, błyszczące folie czy kryształki - to wszystko sprawi, że Twój andrzejkowy makijaż będzie strzałem w dziesiątkę w bieżącym sezonie, co więcej - tego rodzaju rozwiązanie to motyw niezwykle trendy na kilka najbliższych miesięcy
 
  • niestaranny grunge - rozmyty, niedokładny, a zarazem doskonale wpisujący się w andrzejkowy nastrój, co myślicie o takim makijażu?
 
  • wyraziste, bujne i nietknięte pęsetą brwi oraz kolor - to trend, który wiedzie prym już od kilku sezonów. Warto zatem zadbać o brwi w wersji "bushy", a na czas andrzejkowego wieczoru podkreślić je odrobiną intensywnego koloru
 
Zobacz wideo Makijaż na Andrzejki. Jak pomalować się czarująco?
Więcej o: