Dodaj do kąpieli dwie łyżki sody. Efekt sprawi, że regularnie będziesz stosować ten trik

Soda oczyszczona to dobrze znany i obecny niemal w każdej kuchni produkt o szerokim zastosowaniu. Sody używamy najczęściej do wypieków lub sprzątanie, lecz świetnie sprawdzi się również podczas kąpieli. Jeśli raz wyróbujecie ten trik, z pewnością będziecie stosować go regularnie.
Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże zadbać o rośliny

Soda oczyszczona to nic innego, jak wodorowęglan sodu, czyli związek naturalnie występujący w środowisku, m.in. w złożach mineralnych czy osadach wód gruntowych. Można pozyskiwać ją również syntetycznie. Soda oczyszczona jest całkowicie bezpieczna dla środowiska, a jej delikatnie delikatnie żrące, wybielające, odświeżające i pochłaniające zapachy właściwości sprawiają, że ma ona w naszych domach bardzo szerokie zastosowanie.

Sody oczyszczonej używamy bowiem do pieczenia, sprzątania, pielęgnacji kwiatów czy nawet jako maseczki na twarz. Mało kto wie, ale sody można używać również podczas kąpieli.

Dodaj do kąpieli dwie łyżki sody oczyszczonej. Trik, który z pewnością będziesz stosować regularnie

Soda oczyszczona do kąpieli? Tak, to wcale nie są żarty. Ten prosty trik przyniesie korzyści, których z pewnością się nie spodziewasz. Przede wszystkim, kiedy dodasz dwie łyżki sody do wody podczas kąpieli w wannie sprawisz, że na jej ściankach nie będzie śladu po brzydkim osadzie, a ty będziesz mieć znacznie mniej sprzątania. Ponadto, dodatek sody oczyszczonej zmiękczy twardą wodę (pamiętajmy, że twarda woda wysusza skórę), co sprawi, że kosmetyki będą lepiej się rozpuszczać oraz lepiej zmywać z ciała

Więcej o: