Mydło glicerynowe, czyli prosty sposób na brwi, które są hitem sezonu. Jak go używać?

Brwi na mydło to metoda stylizacji włosków, na punckie której oszalały kobiety na całym świecie. Choć w sklepach pojawiło się mnóstwo produktów przeznaczonych do układania brwi, to nie trzeba wcale przepłacać. Równie skuteczne będzie zwykłe mydło glicerynowe.
Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Stylizacja brwi na mydło to trendy, który w ostatnich sezonach podbija serca kobiet. Nic jednak dziwnego, gdyż jest to nie tylko modny, lecz także bardzo uniwersalny sposób na podkreślenie łuków brwiowych. Sprawdzi się zarówno u miłośniczek bardzo naturalnych brwi, jak i u kobiet, które preferują te bardziej podkreślone i wyrysowane. Utrwalanie brwi na mydło, czyli tzw. soap brows, nie jest wcale nową metodą. To technika znana już od ponad stu lat, którą stosowały aktorki Hollywood. To właśnie ona jako pierwsze zauważyły, że aby nadać brwiom idealny i trwały kształt, wystarczy połączyć mydło w kostce z wodą i zaaplikować tę mieszankę odpowiednio na brwi. 

Jak widać, trendy uwielbiają powracać i od kilku sezonów, układanie brwi na mydło jest jedną z najpopularniejszych metod wśród kobiet. Marki kosmetyczne bardzo szybko odpowiedziały na potrzeby związane z tym trendem i w sklepach momentalnie pojawiły się specjalne żele czy mydełka do brwi. Jednak te produkty są bardzo często drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Warto jednak pamiętać, że niebarwione mydło glicerynowe sprawdzi się równie dobrze, a kosztuje zaledwie kilka złotych.

Mydło glicerynowe, czyli prosty sposób na brwi, które są hitem sezonu. Wykonanie krok po kroku

Aby utrwalić brwi na mydło glicerynowe będziesz potrzebować:

  • mydło glicerynowe niebarwione,
  • szczoteczkę do brwi,
  • odrobinę wody.

Stylizacja brwi na mydło glicerynowe pozwala zarówno na bardzo naturalne podkreślenie włosków, jak i nieco bardziej intensywne. Wybierz sposób, który tobie najbardziej odpowiada.

  1. Zwilż delikatnie wodą powierzchnię mydła.
  2. Nabierz na szczoteczkę niewielką ilość mydła.
  3. Nanieś produkt na brwi wyczesując je ku górze.
  4. Jeżeli twoje brwi są bardzo jasne, chcesz wypełnić ubytki lub bardziej podkreślić brwi, użyj skośnego pędzelka oraz pomady lub kredki i wypełnij luki.
Więcej o: