Rzęsy magnetyczne to urodowy trend ostatniego roku [metody aplikacji, ceny, opinie]

Rzęsy magnetyczne- w makijażu oczu grają główną rolę, po kępach oraz rzęsach metodą 1:1, przyszedł czas na rzęsy magnetyczne. Sprawdź, jak wygląda aplikacja i co na ten temat mówią blogerki modowe.
Zobacz wideo Suchy tusz do rzęs? Sprawdź, jak go uratować na 3 sposoby

W 2020 roku w Google, kategorię urodowych trendów związanych z makijażem oczu otwierają magnetyczne rzęsy. Pytanie o to, jak założyć rzęsy magnetyczne, było wpisywane w wyszukiwarce aż o 214 proc. częściej, niż rok wcześniej. Produktu tego nie trzeba zakładać u kosmetyczki - można to zrobić samodzielnie w domu, co zostało docenione zwłaszcza w ostatnim czasie. 

Sztuczne rzęsy magnetyczne - czym są i jak wygląda produkt? 

Polki pokochały sztuczne rzęsy za wygodę oraz spektakularny efekt - większość z nich zakłada się jednak w gabinetach kosmetycznych. Można też kupić klej oraz kępki rzęs i samodzielnie zagęścić rzęsy. W ostatnim roku zdecydowanie najbardziej popularne były jednak sztuczne rzęsy magnetyczne (z doklejonymi magnesami) lub rzęsy, które można dokleić na magnetyczny eyeliner. Szczegóły aplikacji znajdziesz poniżej. 

 

Rzęsy magnetyczne - jak zakładać? Instrukcja

Zarówno rzęsy magnetyczne z magnesem, jak i rzęsy zakładane na magnetyczny eyeliner nie wymagają kleju. Poniżej dowiesz się, jak przebiega aplikacja: 

  • Rzęsy magnetyczne jak zakładać gotowe paski? 

Rzęsy z magnesem należy skrócić do odpowiedniej długości. Następnie przy pomocy pęsety (można sobie poradzić też bez niej) przykładamy dwa paski z góry i od dołu naturalnej linii rzęs. Osoby, które nie lubią pełnych pasków, mogą podzielić je na kilka części i rzęsy z magnesem zamienić na kępki, których aplikacja wygląda identycznie. 

 
  • Rzęsy na magnes w eyelinerze - aplikacja 

W tym przypadku zaczynamy od namalowania na powiece magnetycznej kreski, następnie jeszcze zanim wyschnie, przykładamy do niej odpowiedniej długości pasek rzęs i gotowe. 

Rzęsy magnetycznie - opinie użytkowniczek

Zdania, jak w przypadku większości kosmetyków, są podzielone. W swoich tutorialach niektóre blogerki modowe zwracają uwagę na to, że tego typu rzęsy są ciężkie i nie da się zapomnieć o magnesie. Z drugiej strony rzęsy magnetyczne to produkt, którego można używać wielokrotnie, bez śladu po kleju. Łatwo je też założyć i zdjąć oraz zdecydowanie mniej niszczą naturalne rzęsy. 

Zdecydowanie większym zainteresowaniem i lepsze opinie zbierają rzęsy magnetyczne na bazie eyelinera. Do jej aplikacji niezbędna jest umiejętnie namalowana kreska. Dla kogoś, kto nie potrafi ładnie podkreślić oka zwykłą kredką, eyeliner z magnesem może być zbyt dużym wyzwaniem. 

Rzęsy magnetyczne - jakie są ceny? Porównanie z innymi, naturalnymi metodami

Bardzo ładny i naturalny efekt zapewnia laminacja rzęs w połączeniu z henną. Podobny efekt, chociaż mniej trwały, można uzyskać przy pomocy zalotki i maskary z henną, która nie tylko wzmocni rzęsy, ale też sprawi, że z dnia na dzień będą one ciemniejsze. W przypadku odżywek konieczna jest duża systematyczność. Na ważne wydarzenia można natomiast przygotować sztuczne rzęsy. Jakie są orientacyjne ceny rzęs magnetycznych, magnetycznego eyelinera oraz odżywek?

  • Rzęsy magnetyczne z magnesem - ceny zaczynają się od 25 zł;
  • Rzęsy magnetyczne z eyelinerem - koszt zestawu zaczyna się od 40 zł;
  • Odżywka z henną do rzęs - cena to około 30 zł;
  • Odżywka z henną do brwi - cena wynosi około 15 zł.
Więcej o: