Najlepszy środek przeciwzmarszczkowy, o którym często zapominamy. Warto stosować go codziennie

Kremy z filtrem w codziennej pielęgnacji twarzy? Jeszcze kilka lat temu dla wielu osób było to bardzo zaskakujące. W ostatnim czasie wiedza na ten temat jest jednak coraz bardziej powszechna.

Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna nie tylko latem. Ekspozycja na działanie promieni słonecznych przyspiesza procesy starzenia się skóry oraz przyczynia się do powstawania przebarwień. Dlatego też warto pamiętać o tym przez cały rok.

Kremy z filtrem - coraz popularniejsze w codziennej pielęgnacji

Regularnie stosowane produkty z wysokim filtrem ochronnym nie tylko zapobiegają powstawaniu przebarwień, ale także spowalniają procesy starzenia skóry. Z tego powodu często nazywane są "najlepszymi kremami przeciwzmarszczkowymi".

Zwyczaj codziennego stosowania produktów z filtrem ochronnym wywodzi się z pielęgnacji koreańskiej. Podobno to właśnie dzięki nim Koreanki zachowują na długi czas młody i promienny wygląd. Z naszego filmu dowiesz się, czym należy kierować się w trakcie wyboru takich kosmetyków:

Zobacz wideo Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać?

Zdjęcie, które daje do myślenia

Aby przekonać ludzi do stosowania tego typu kosmetyków, pokazuje się zazwyczaj zdjęcie pewnego mężczyzny z USA, który przez wiele lat pracował jako kierowca TIR-a. Co istotne, nie stosował on ochrony przeciwsłonecznej.

W trakcie jazdy lewa część jego twarzy była wystawiona na działanie promieniowania ultrafioletowego, które przenika przez szkło i wnika w górne warstwy skóry właściwej. Po blisko 30 latach pracy skóra mężczyzny po jednej stronie jest wyraźnie bardziej pomarszczona i obwisła. Jest to więc dobry przykład na to, czym grozi brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.

Zdjęcie wspomnianego mężczyzny z USA pochodzi z artykułu, który pojawił się na łamach "The New England Journal of Medicine". Autorami publikacji są badacze z Uniwersytetu Northwestern w Chicago.

Po 28 latach takiego działania skóra jest widocznie starsza, bardziej pomarszczona, obwisłaPo 28 latach takiego działania skóra jest widocznie starsza, bardziej pomarszczona, obwisła screen: The New England Journal of Medicine

Może cię także zainteresować:

Więcej o: