O tym kroku wiele osób zapomina w trakcie demakijażu. To błąd, przez który szkodzisz swojej cerze

Zmywasz makijaż płynem micelarnym, a następnie od razu nakładasz krem? To błąd! O czym należy więc pamiętać, by nie szkodzić swojej skórze?

Płyn micelarny to wodny roztwór stworzony na bazie miceli. Wiele z nas używa tego typu produktów w trakcie demakijażu. Są one bardzo skuteczne, łatwo dostępne i zazwyczaj dosyć tanie. Podstawowym składników płynów micelarnych są micele. To małe i niewidzialne gołym okiem kulki, które usuwają sebum, przyciągają zanieczyszczenia.

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy to sposób Azjatek na piękną cerę:

Wiele osób zapomina o ważnym kroku

Micele składają się z cząstek hydrofilowych (wodnych) i lipofilowych (tłuszczowych). Jak zachowują się one w zetknięciu ze skórą? Te pierwsze cząstki łączą się z kurzem oraz innymi zanieczyszczaniami. Z kolei te drugie łączą się z sebum oraz resztkami makijażu.

Wiele osób korzystających z tego typu produktów zapomina o pewnej ważnej kwestii. Płyny micelarne zawsze należy zmywać z twarzy. Produkty tego typu doskonale rozpuszczają makijaż, ponieważ zawierają detergenty. Te z kolei zaburzają naturalne pH naszej skóry. Dlatego pozostawione na twarzy mogą wykazywać działanie drażniące.

Płyny micelarne - jak należy je stosować?

Zmywasz makijaż płynem micelarnym, a następnie od razu nakładasz krem? To błąd! O czym należy więc pamiętać, by nie szkodzić swojej skórze?

Po użyciu płynu micelarnego warto więc potraktować skórę wodą. Natomiast następnie należy zastosować tonik. Produkt ten przywraca naszej skórze naturalne pH. Dopiero potem możemy aplikować krem lub serum. 

Interesujesz się pielęgnacją skóry? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: