Brwi ombre - sprawdź, na czym polega ta metoda makijażu permanentnego

Brwi ombre to metoda dedykowana dla osób, które nie chcą codziennie powtarzać makijażu brwi. Obok microbladingu, brwi ombre rozwiązują wiele problemów z prawidłowym kształtem łuku. Sprawdź, kiedy warto się zdecydować na taki zabieg.
Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Salony kosmetologiczne oferują wiele rodzajów makijażu permanentnego, który ogranicza czas na codzienne wykonanie make-upu. Jednym z najnowszych i najmodniejszych zabiegów są brwi ombre. 

Makijaż permanentny brwi ombre - dla kogo? 

Brwi metodą ombre rozwiązują wiele problemów - nie tylko nie trzeba ich już codziennie malować, ale jest to też doskonałe antidotum na: 

  • przerzedzone brwi,
  • asymetryczne brwi,
  • brwi, które kończą się w niewłaściwym miejscu.

Makijaż permanentny brwi ombre to wygoda i naturalna kreska bez konieczności poprawek. Poniżej dowiesz się, jak powinna wyglądać konsultacja w gabinecie kosmetycznym.

 

Brwi metodą ombre - sprawdź, co warto ustalić przed zdobieniem

Brwi ombre wykonane w profesjonalnym salonie kosmetycznym to zabieg, który poprzedza szczegółowy wywiad. Poniżej prezentujemy listę tematów, które warto poruszyć przed usługą: 

  • przeciwwskazania zdrowotne,
  • dopasowanie kształtu brwi do kształtu twarzy,
  • wybór odpowiedniego koloru.
 

Po uzyskaniu aprobaty po stronie klientki, kosmetyczka przejdzie do wykonania zabiegu, który można wykonać na dwa sposoby: micorobalnding oraz makijaż permanentny ombre. 

  1. Metoda ombre - polega na cieniowaniu łuku. Cień pigmentowy aplikuje się pomiędzy włosami brwi, co pozwala ładnie podkreślić kształt, a łuki stają się też optycznie bardziej gęste. Ombre oznacza też zastosowanie kilku kolorów, które razem tworzą efekt łagodnych przejść. Całość wygląda bardzo naturalnie.
  2. W microbladingu kosmetyczka rysuje delikatne włoski - to skuteczna metoda zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą zmienić kształt brwi i nie są zadowoleni z ich gęstości. Microblanding polecany jest po chemioterapii lub terapii hormonalnej. Microblading pomoże też odzyskać włoski, które przestały rosnąć po zbyt agresywnej regulacji. 

Obie te metody gwarantują naturalny efekt, ale brwi permanentne ombre utrzymają się zdecydowanie dłużej. Więcej na ten temat dowiesz się z dalszej części artykułu. 

Brwi permanentne ombre - jak długo utrzyma się efekt? 

Współczesny makijaż brwi o stałym charakterze jest bardzo lekki, a dedykowany pigment podaje się płytko pod skórę. Efekt utrzyma się więc do około dwóch lat. Trwałość rysunku można wydłużyć poprzez odpowiednią pielęgnację. Dużo zależy też od rodzaju naskórka. Rysunek warto poprawić lub delikatnie zmodyfikować kształt, co pozwala na makijaż brwi zgodny z aktualną modą, która jak wiemy dosyć często się zmienia. Brwi powinny też pasować do typu urody. Dalej dowiesz się, jak uniknąć podstawowych błędów. 

Makijaż permanentny ombre - jak uniknąć zbyt mocnego rysunku? 

Doświadczona kosmetyczka zacznie od pigmentacji w jaśniejszym kolorze, a dopiero przy kolejnej wizycie przyciemni rysunek. To pozwala na pełną kontrolę efektu. Kilka lat temu wiele kobiet nosiło brwi w stylu Myszki Miki - zbyt grube i za ciemne. To kwestia źle dobranego pigmentu oraz koloru. Blondynki rzadko dobrze wyglądają w czarnym kolorze brwi i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie grafit lub brąz - w zależności od typu urody. 

Makijaż permanentny ombre - ile trwa zabieg i czy jest bolesny? 

Pojedynczy zabieg trwa około dwóch godzin. Na miejsce, gdzie będzie podany pigment, nakłada się wcześniej krem przeciwbólowy, który zapewnia komfort podczas zdobienia. Zaczerwienienie znika już po pierwszej godzinie zabiegu. Obrzęk w okolicy brwi znika na drugi dzień - śmiało można więc wrócić do stałych zajęć. 

Brwi ombre - kto powinien unikać tego zabiegu? 

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na permanentny rysunek brwi, ponieważ część chorób wyklucza wizytę w gabinecie. Przeciwwskazaniem będzie na pewno cukrzyca, ale też nadciśnienie, łuszczyca czy znamiona w obrębie brwi. W przypadku łuszczycy można próbować, ale efekt będzie nietrwały. 

Więcej o: