Makijaż, który postarza. Unikaj tych 5 błędów, jeśli nie chcesz optycznie dodać sobie lat

Dobry makijaż potrafi zdziałać cuda. Podpowiadamy, jakich błędów unikać, by optycznie nie dodawać sobie lat.

Oto pięć powszechnych błędów w makijażu, które sprawiają, że wyglądamy na starsze. Sprawdź, czy ich nie popełniasz. 

1. Bardzo ciemne brwi

Brwi to zdaniem wielu wizażystów jeden z najważniejszych elementów makijażu. Możemy nawet spotkać się z opinią, że to rama naszej twarzy. Warto więc poświęcić im szczególną uwagę. Pamiętaj przede wszystkim o tym, że zbyt ciemne brwi dodają lat. Poza tym takie stylizacje są niemodne i wyglądają nienaturalnie. 

2. Zbyt duża ilość podkładu

W przypadku tego typu kosmetyków mniej znaczy więcej. Pamiętaj o tym, że zbyt duże ilości podkładu tworzą efekt maski. A tego większość z nas wolałaby raczej unikać. Poza tym, gdy nakładasz zbyt dużą ilość tego kosmetyku, osadza się on w zmarszczkach i innych zagłębieniach skóry. Z tego powodu warstwa aplikowanego na twarz podkładu powinna być jak najcieńsza.

3. Zbyt mocno kryjące kosmetyki

W codziennym makijażu zrezygnuj z ciężkich i mocno kryjących kosmetyków. W przypadku skóry dojrzałej znacznie lepiej sprawdzą się te lżejsze. To na przykład: podkłady rozświetlające, kremy BB i kremy CC. To samo dotyczy korektorów - produkty mocno kryjące, zazwyczaj bardzo podkreślają zmarszczki.

4. Używanie matujących pudrów

Pudry matujące mają tendencję do uwidaczniania zmarszczek i bruzd. Znacznie lepiej w przypadku cery dojrzałej są pudry rozświetlające, które nie dają suchego wykończenia.

5. Ciemne usta

Na koniec jeden najpowszechniejszych błędów, który dotyczy makijażu ust. Pamiętaj o tym, że ciemne pomadki sprawiają, że wydają się one mniejsze niż są w rzeczywistości. A pełne usta to jedna z cech młodzieńczej twarzy. Radzimy więc, by stawiać na jaśniejsze szminki i błyszczyki. 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?
Więcej o: