Ta tania maść z apteki to hit kosmetyczny! Poradzi sobie z wypryskami w jedną noc

Maść cynkowa to środek, który ma wiele zastosowań. Wykazuje działanie gojące i łagodzące. Może pomóc m.in. w przypadku otarć, ran i trądziku. Kupisz ją w większości aptek za kilka złotych.

Prozdrowotne działanie cynku odkryto i doceniono w Starożytnym Egipcie. Był to wówczas najlepszy środek na różne problemy skórne. Obecnie maści i pasty cynkowe dostaniemy w większości aptek. Cena tego typu produktów nie przekracza zwykle dziesięciu złotych.

Maść cynkowa - kiedy może okazać się pomocna?

Maść cynkowa to środek, który ma wiele zastosowań. Wykazuje działanie gojące i łagodzące. Może pomóc m.in. w przypadku otarć, ran i trądziku. Działa bardzo szybko i skutecznie. Możemy nawet spotkać się z opinią, że jest ona w stanie poradzić sobie z wypryskami w jedną noc! Czasami jednak musimy stosować ją przez kilka dni, by zauważyć efekty.

Warto wspomnieć, że do maści cynkowej często jest dodawany kwas salicylowy. Dzięki temu składnikowi spotęgowane jest działanie przeciwtrądzikowe produktu. Kwas salicylowy wykazuje działanie antybakteryjne i ściągające, a to z kolei przyspiesza gojenie zmian skórnych. 

Jak stosować maść cynkową?

W jaki sposób należy stosować maść cynkową? Niewielką ilość preparatu dwa razy dziennie nanosimy na wypryski lub otarcia. Warto jednak zachować ostrożność. Produkt nałożony na zdrową skórę może przyczyniać się po powstawania podrażnień. Poza tym preparatu nigdy nie aplikujemy na:

  • silnie uszkodzoną skórę;
  • rany, z których sączy się płyn;
  • rany otwarte.

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Problemy skórne z powodu noszenia maseczki. Jak ich uniknąć?
Więcej o: