Szczoteczka do twarzy - skuteczny sposób na zdrową i promienną cerę

Szczoteczka do twarzy służy oczyszczaniu skóry, ale jest też pewną formą peelingu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli szczoteczek klasycznych i sonicznych. Kto może z nich korzystać i jak często? Sprawdźmy.

Ostatnio bardzo popularne stało się szczotkowanie ciała na sucho - metoda ta idealnie poprawia krążenie oraz kondycję skóry. Jak się okazuje, podobnie szczotkować można również twarz. Dla kogo zalecane są takie zabiegi?

Szczotkowanie ciała - jakie daje korzyści?Domowy sposób na gładką skórę. Tani i bardzo przyjemny. Zastąpi peelingi i zabiegi w SPA

Szczoteczka do oczyszczania twarzy - modny gadżet czy konieczność? 

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od rodzaju cery oraz makijażu, który towarzyszy nam na co dzień. Osoby, które rzadko się malują lub mają delikatną cerę skłonną do podrażnień, nie muszą w wyszukany sposób oczyszczać skóry twarzy. Wystarczy mleczko do demakijażu lub oleje. Właścicielki tłustej cery, która ma tendencję do zatykania porów i powstawania niedoskonałości lub osoby, które  preferują pełny makijaż - z silikonową bazą i kryjącym podkładem, powinny spróbować oczyszczania twarzy przy użyciu szczoteczki.

 

Po czym poznać, że nasza skóra potrzebuje wsparcia szczoteczki do oczyszczania twarzy? Szary kolor skóry, zatkane pory oraz zmęczony wygląd to znak, że warto zrobić coś więcej w codziennej pielęgnacji. Oczywiście nie wolno zapominać o diecie czy innych czynnikach, ale szczoteczka do twarzy to pierwsze co możemy zrobić, aby poprawić kondycję skóry. Na rynku dostępne są różne modele: myjka z miękkiego silikonu, szczoteczka z koziną lub szczeciną, myjka z tworzywa sztucznego o chropowatej strukturze oraz szczoteczka soniczna do twarzy, która jest zasilana podobnie jak szczoteczka elektryczna do zębów. 

 

Szczoteczka do twarzy jak używać -  co trzeba wiedzieć o skutecznej pielęgnacji?

Znamy już różne rodzaje myjek, czas na odpowiedź na pytanie, jak używać szczoteczki do twarzy i o czym należy pamiętać. Poniżej prezentujemy przewodnik mycia twarzy przy pomocy szczoteczki: 

  • Skórę, na której jest jeszcze makijaż, przemywamy wodą. Następnie na myjkę nakładamy dedykowane mydło lub inny środek myjący i przecieramy twarz okrągłymi ruchami. To pomoże pozbyć się pierwszej warstwy kosmetyków, z którą wacik z mleczkiem mógłby sobie po prostu nie poradzić. 
  • Następnie szczoteczkę lub myjkę należy umyć z pozostałości po makijażu. W kolejnym kroku skupiamy się na partiach, które są najbardziej problematyczne. Masujemy twarz zwłaszcza w tak zwanej strefie T - czoło, nos i broda, a omijamy delikatne miejsca - na przykład policzki i okolice oczu, gdzie skóra jest cieńsza. 
  • Po takim zabiegu cera stanie się gładka i promienna. Na koniec warto nałożyć na twarz ulubiony krem. 

Delikatne oczyszczenie zapewni myjka silikonowa. Osoby, które oczekują efektu peelingu, powinny sięgnąć po myjkę z chropowatego tworzywa sztucznego lub szczoteczkę soniczną. Szczegóły dotyczące szczoteczek sonicznych prezentujemy poniżej. 

Używasz płynu micelarnego? Uważaj na ten ważny szczegółNajczęstsze błędy pielęgnacyjne, przez które szkodzisz swojej cerze

Szczoteczka soniczna do twarzy - czym różni się od zwykłej myjki? 

Urządzenie elektryczne, w przeciwieństwie do zwykłej szczoteczki manualnej, jest dużo bardziej efektywne. Standardowa szczoteczka soniczna do twarzy zapewnia aż sześć razy lepszy efekt niż myjka. Technologia soniczna sprawia, że szczoteczka jest w stanie wykonać 300 oscylacyjnych ruchów na sekundę. To skuteczny sposób na to, by usunąć najdrobniejsze zanieczyszczenia oraz wykonać przyjemny masaż skóry. W ofercie sklepów dostępne są szczoteczki soniczne z włosiem lub na bazie silikonowych wypustek. 

 

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy - krok po kroku 

Proces jest bardzo podobny do zwykłych myjek i szczoteczek manualnych. Poniżej prezentujemy jak krok po kroku stosować urządzenie: 

  • Przed użyciem należy przeprowadzić dokładny demakijaż - zwykła myjka może nam w tym pomóc, szczoteczka soniczna niestety nie. 
  • W kolejnym kroku nakładamy na twarz wybrany środek myjący, na przykład żel. 
  • Po nałożeniu kosmetyku przykładamy szczoteczkę do twarzy i kulistymi ruchami masujemy skórę. Zabieg powinien trwać około 30 sekund. 
  • Dodatkowo warto oczyścić skórę twarzy i dekoltu. 

Szczoteczki sonicznej nie należy zbyt mocno przykładać do skóry twarzy i nie należy jej stosować częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Podobnie jak w przypadku każdej każdej gąbeczki lub szczoteczki manualnej, po umyciu należy ją dokładnie oczyścić po to, aby ograniczyć możliwość przenoszenia bakterii.  Szczotkę należy wymieniać co trzy miesiące. 

Podsumowując, każda myjka czy szczoteczka jest skuteczną metodą na pozbycie się martwego naskórka. W zależności od oczekiwanego efektu można kupić delikatną myjkę silikonową, która jednak nie zapewni efektu peelingu. Do dokładnego oczyszczenia skóry i jej delikatnego złuszczenia lepsze będą szczoteczki manualne lub mechaniczne. Na korzyść szczoteczki sonicznej przemawia jej prędkość, ale zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić zwykłą manualną szczoteczkę o chropowatej powierzchni, która zapewnia podobny efekt i można używać jej częściej. Różnica widoczna jest zwłaszcza w cenie

  • Koszt szczoteczki silikonowej to około 4 złote.
  • Szczoteczka porowata kosztuje około 15 zł. Z tego samego materiału można zakupić też gąbkę do ciała w cenie ok. 30 zł.  
  • Za szczoteczkę soniczną trzeba zapłacić około 100 zł. 
Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy - sposób Azjatek na piękną cerę
Więcej o: