Ten azjatycki trik wyszczupla twarz i zmniejsza opuchliznę w kilka minut. Stosują go największe gwiazdy

Wstajesz rano i masz wrażenie, że twoja twarz zaokrągliła się w nocy? To obuchlizna spowodowana zastojem limfy. Istnieje jednak prosty sposób, który pomoże ci uporać się z tym problemem. Zajmuje jedynie kilki minut, a wyszczupli i ujędrni skórę twarzy, opóźniając starzenie.
Zobacz wideo Jak prawidłowo aplikować peeling enzymatyczny?

Wraz z falą trendu na azjatyckie kosmetyki, do Europy czy Stanów Zjednoczonych dotarły również inne elementy pielęgnacji, które od wielu pokoleń stosowane są przez kobiety w Azji. Jednym z takich elementów jest właśnie masaż gua sha, który podbił serca kobiet na świecie, w tym największych gwiazd Hollywood. Masaż wykonywany za pomocą specjalnej kamiennej płytki daje nie tylko efekt liftingujący czy wyszczuplający, lecz także stymuluję skórę do odprowadzania toksyn z tkanek. Taki masaż zaleca się wykonywać go każdego ranka, by pobudzić skórę i pozbyć się obrzęków, które sprawiają, że twarz wydaje się bardziej krągła.

To najbardziej pożądany składnik kosmetyków w 2020 roku. Odmładza i zapewnia promienną ceręTo najbardziej pożądany składnik kosmetyków w 2020 roku. Odmładza i zapewnia promienną cerę

Ten azjatycki trik wyszczupla twarz i zmniejsza opuchliznę w kilka minut. Na czym polega i jak wykonać masaż gua sha?

Niezaprzeczalnym plusem takiego masażu jest krótki czas potrzebny na jego wykonanie. Zapomnij o mozolnych uciskach. Wystarczą 3-4 minuty podczas porannej pielęgnacji, by uzyskać efekt wow. Pamiętaj, by kamień gua sha włożyć na noc do lodówki - zimno kamienia spotęguje efekt samego masażu. 

Trzy dobre i tanie kremy nawilżające z drogerii. Kosztują mniej niż 30 zł, a dają efekt wowTrzy dobre i tanie kremy nawilżające z drogerii. Kosztują mniej niż 30 zł, a dają efekt wow

  1. Zaaplikuj olejek, który zapewni "poślizg" kamienia podczas masażu, dzięki czemu będzie on gładko przesuwać się po twarzy, a składniki odżywcze zawarte w serum zostaną lepiej wchłonięte przez skórę.
  2. Lekko przyciskając brzeg kamienia do skóry, zacznij od masażu szyi. Przesuwaj płytkę powolnym ruchem, zaczynając od dołu i kierując się ku brodzie. 
  3. Następnie przejdź do masażu żuchwy. Masuj płytką zaczynając od brody i przesuwaj ją w kierunku skroni. Powtórz ruch kilka razy na każdą stronę.
  4. Kolejny krok to masaż policzków. Przyłóż kamień do skrzydełka nosa i następnie kieruj go na zewnątrz, w stronę ucha.
  5. Na koniec wymasuj czoło przesuwając płytkę poprzecznie, od środka na zewnątrz.
 
Więcej o: