To najczęściej wyszukiwany składnik kosmetyczny w tym roku. Ma zbawienny wpływ na cerę

Witamina C to najczęściej wyszukiwany w Google składnik kosmetyków w 2020 roku. Dowiedz się, czemu zawdzięcza swoją popularność.

Rok 2020 był pod wieloma względami nietypowy. Przez pandemię wiele z nas zrezygnowało z codziennego makijażu i zaczęłyśmy skupiać się na pielęgnacji. Bardzo ważne było więc to, by kosmetyki, z których korzystamy, miały jak najlepsze składy. 

Witamina C najpopularniejsza w 2020 roku  

Pod koniec roku zazwyczaj przychodzi czas na podsumowania. Dotyczy to także kosmetyków. Firma Cult Beauty przeprowadziła badanie, z którego dowiadujemy się, jakie składniki produktów kosmetycznych były najczęściej wyszukiwane w wyszukiwarce Google w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Zobacz wideo Jak aplikować peeling enzymatyczny?

Okazuje się, że najczęściej wyszukiwanym składnikiem kosmetycznym w 2020 roku była witamina C. Wiele osób poszukiwało kosmetyków, które zawierają ją w swoim składzie.

Witamina C i jej cenne właściwości

Ze względu na cenne właściwości popularność tego składnika nie jest niczym zaskakującym. Witamina C ma zbawienny wpływ na naszą cerę. Dlatego też warto włączyć do codziennej pielęgnacji produkty, które zawierają ją wysoko w swoim składzie.

Co ciekawe, wzrost zainteresowania tym składnikiem można było obserwować przez cały rok. Wiele osób zastanawiała kwestia, jak witamina C wpływa na cerę. Wykazuje ona przede wszystkim działanie przeciwzmarszczkowe i rozjaśniające. Poza tym witamina C w kosmetykach:

  • stymuluje produkcję kolagenu;
  • zmniejsza widoczność przebarwień;
  • chroni przed wolnymi rodnikami;
  • łagodzi stany zapalne;
  • przeciwdziała nieprawidłowemu gromadzeniu się włókien elastyny.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: