Jak zapuścić brwi? Poznaj prosty domowy sposób

Wyraziste brwi to marzenie wielu kobiet. Zdarza się jednak, że przez nieumiejętną regulację, tracą one swój dobry wygląd. Z pomocą przychodzi pewien tani produkt, który dostaniecie w większości aptek i drogerii.

Olej rycynowy to produkt, który od dawna doceniany jest w domowej kosmetyce. Od kilku lat przeżywa renesans swojej popularności. Olej ten otrzymywany jest z nasion rącznika pospolitego, przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Zawiera estry glicerynowe kwasu rycynolowego. Jego kolor może być jasnożółty lub bezbarwny. Jest stosowany w przemyśle kosmetyczny, spożywczym, chemicznym, a także w medycynie. 

Jak zapuścić brwi? Pomoże tani olej rycynowy

Olej rycynowy stymuluje wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Dlatego też jest bardzo pomocny w czasie zapuszczania brwi. Polubią go osoby, które po nieumiejętnej regulacji chcą im przywrócić dobry wygląd oraz takie, których brwi są z natury dosyć rzadkie.

Regularnie stosowany olej rycynowy może sprawić, że po kilku dniach pojawią się nowe włoski. Co istotne, produkt jest powszechnie dostępny - kupicie go w większości aptek i drogerii. Poza jego cena waha się zwykle w przedziale od pięciu do dziesięciu złotych. 

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi? Proste sposoby:

Olej rycynowy na brwi - jak stosować?

Zdaniem wielu osób olej rycynowy może zastąpić drogie odżywki do brwi, gdyż zapewnia podobne efekty. W przypadku takiej domowej kuracji bardzo ważna jest regularność. Produkt należy nakładać codziennie bezpośrednio na brwi (najlepiej wieczorem po zmyciu makijażu). Bardzo pomocne są cienkie pędzelki lub patyczki do uszu. Pierwsze efekty zwykle są widoczne mniej więcej po dwóch tygodniach.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: