Świąteczny makijaż w złocie dla znudzonych czerwonymi ustami

Czerwone usta to jeden z najpopularniejszych elementów w makijażu świątecznym. Chcesz w tym roku postawić na coś innego? Podpowiadamy, jak wykonać świąteczny makijaż w złocie.

Najlepszą bazą pod makijaż jest dobra pielęgnacja. Nie zapomnij więc o tym kroku. Aplikuj produkty nawilżające kwadrans przed wykonaniem makijażu. 

Makijaż świąteczny krok po kroku

Po upływie mniej więcej piętnastu minut możesz rozpocząć makijaż twarzy. Postaw na lekki rozświetlający podkład lub krem BB. Jeśli jakieś niedoskonałości są widoczne, przykryj je korektorem (nie zapomnij także o cieniach pod oczami). Utrwal makijaż pudrem. Aby był trwały, zrób to za pomocą gąbeczki, która została wcześniej zwilżona mgiełką utrwalającą. Delikatnie wykonturuj twarz bronzerem, a na policzki nanieś róż - to element, który doda Ci świeżości i promiennego wyglądu. Następnie za pomocą mascary do brwi nadaj im pożądany kształt. 

Makijaż świąteczny w złocie

Gdy makijaż twarzy i brwi jest już gotowy, możesz skupić się na oczach. Na powieki ruchome nałóż złocisty krem w sztyfcie, który sprawi, że make-up będzie wodoodporny. Pamiętaj o tym, by nakładać kosmetyk tylko poniżej załamania powieki. Następnie:

  • rozetrzyj i delikatnie wklep cień kremowy;
  • przy pomocy brązowo-złocistego cienia wykonturuj załamanie powieki;
  • na dolnej linii rzęs nałóż brązową kredkę i rozetrzyj ją za pomocą czekoladowego cienia.

Ostatni etap makijażu to nałożenie na powieki mineralnego pyłku w odcieniu czystego złota. Co istotne, cień sypki najlepiej jest przykleić bezpośrednio palcem. Dzięki temu uzyskasz najpiękniejszy efekt. Na sam koniec wytuszu rzęsy.

Więcej o: